Genel

NASA’dan İnanılmaz Bir Keşif Daha Geldi

NASA her geçen gün yapmış olduğu keşiflerle ufkumuza ufuk katıyor. Ancak bu sefer yapmış oldukları bütün dünyanın hayatını değiştirebilecek bir keşif. NASA’nın uzayda yapmış olduğu keşif bir asteroid; Psyche 16. Psyche 16’nın değerinin tam 10 000 katrilyon dolar olduğu belirtildi.

DHA’da yayınlanan habere göre, NASA, Mars ve Jüpiter arasında bulunan ‘Asteroid 16 Psyche’ olarak bilinen, demir ve nikelden oluştuğu düşünülen asteroidin üstünde çalışma gerçekleştirdi. NASA’nın 2022 senesinde, asteroidi daha yakından incelemek amacı ile birlikte insansız uzay aracı göndereceği ifade edildi.

10 BİN KATRİLYON DOLAR DEĞERİ VAR

NASA, Mars ve Jüpiter arasında bulunan Asteroid 16 Psyche üstünde çalışma gerçekleştirdi. Uzmanlar, asteroidi Hubble Teleskopu ile inceledi. Çapı yaklaşık olarak 225 kilometreden olan asteroidin, demir ve nikelden oluştuğu ifade ediliyor. Güneş Sistemi’ndeki asteroid kuşağında yer alan en büyük nesnelerden bir tanesi olarak görülen bu asteroidin değerinin ise 10 000 katrilyon dolar olduğu belirtildi. 2022 senesinde asteroide insansız bir uzay aracı göndererek daha yakından inceleme yapılmasının NASA’nın planları arasında olduğu öğrenildi.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu