Teknoloji

NASA Yeni Uzay Teknolojilerini Tanıtmaya Hazırlanıyor!

NASA’nın başkanı Jim Bridenstine tarafından verilen bilgiye göre yeni uzay teknolojileri kısa bir zaman içerisinde kullanıma sunulacak. Tarih 14 Ekim 18:45’i gösterdiğinde NASA tarafından önemli bir açıklama yapılacağı ifade edildi. Bu açıklamaların daha çok yeni donanımları tanıtma ile ilgili olacağı tahmin ediliyor. Bugüne kadar yapılan paylaşımlarda böyle bir amaçlarının olduğu akıllara geliyordu.

NASA uzay teknolojileri konusunda seçmeler yapacak

Birçok kişi NASA operasyonlarında kullanılan araçların ve donanımların yine kurumun kendine ait olduğunu düşünebilir. Lakin durum bunun nerdeyse tam tersi. Bu uzay kurumu tarafından kullanılan araç gereçler ile donanımlar çoğu kez başka firmalardan alınıyor. Bununla birlikte hem rekabet ortamı yaratılıyor hem de NASA bütçesi az da olsa rahatlıyor.

NASA çoğu konu da yalnızca araştırma ekibi gibi davranıyor. Hatta yine bu kurumun astronotları bile başka şirketlerin ya da ülkelerin roketleriyle uzaya taşınıyor. Mesela SpaceX bu konu daki en büyük partnerlerden birisi. Kurumun son dönemlerde yapmış olduğu ataklar, bu tür büyük partnerlerle daha işlevsel hale geliyor. Ay Yüzeyi İnovasyon Girişimi yine bu tür partnerler ortaya çıkarmak için.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu