Teknoloji

NASA Astronutu Maske Takmaya Hazırlanıyor

NASA Astronotu Chris Cassidy Maske Takma Alışkanlığı Kazanmaya Çalışıyor

NASA Astronotu Chris Cassidy yaklaşık olarak altı ay önce iki Rus kozmonot Anatoly Ivanishin ve Ivan Vagner ile beraber Uluslararası Uzay İstasyonu’na gitmişti. Altı aylık görevin sonrasında gezegene tekrardan dönmeye hazırlanan astronot yeni tip koronavirüsün etkileri hala çok fazla hissedilen Dünya’ya döndükten sonra yörüngede kaldığı altı ay boyunca kazandığı alışkanlıkların sonrasında yeni yaşamına alışmak için bazı alıştırmalar yapmış olduğunı gösteren bir tweet paylaştı.

Kendi Twitter hesabı üzerinden yaşamı ile alakalı önemli bir tweet paylaşan NASA Astronotu Chris Cassidy, Twitter’da paylaştığı tweette, “Çarşamba günü eve döndüğümde yeni gerçekliğe alışmak için kendimi eğitiyorum” diye konuştu. Astronot tweeti ile beraber paylaştığı fotoğraflarla beraber yeni gerçekliğe alışmak için başvuru yaptığı metotları de kendini takip eden insanlara gösterdi. Tweetteki fotoğrafta astronotun coronavirus ile beraber dünyanın nerdeyse dört bir yanındaki insanların da yapmış olduğu gibi maske taktığı görülüyor.

Chris Cassidy altı ay önce iki Rus kozmonot Anatoly Ivanishin ve Ivan Vagner ile Ulusal Uzay İstasyonu’na gönderilmeden önce standart bir karantina döneminden geçmişti. Fırlatma alanında kalabalık olmaması açısından daha küçükü bir destek ekibi gibi birkaç kısıtlama daha uygulanmıştı ve yeni tip koronavirüs kapsamında alınan önlemlere ilave olarak misafirlerin fırlatılma anını canlı olarak izlemesine de izin verilmemişti.

Sıkı karantina kurallarının uygulanması ve sağlık kontrolünün yapılması, COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana Ulusal Uzay İstasyonu’na fırlatılan mürettebat üyelerinin yeni tip koronavirüse yakalanmasının mümkün olmadığı manasına geliyor. Peki, NASA astronotu tarafından yapılan maske takmak gibi alıştırmalar hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Konu ile alakalı görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu