Teknoloji

Nano Maske Nedir? Cerrahi Maske Kadar Güvenilir mi?

Nano maske nedir? Cerrahi maske kadar güvenilir mi? Korona virüsün yaygınlaşmasının ardından doğan maske ihtiyacı günümüzde oldukça arttı ve ilk zamanlar bu artış nedeniyle maske fiyatlarından uçuk fiyat artışları meydana gelmişti. Vatandaşlar ise bu maliyetten kaçınmak için piyasaya yıkanabilir maske olarak sürülen siyah nano maskeleri tercih etmeye başladılar. Peki bu maskelerin normal beyaz yani cerrahi maskelerden farkı ne? Onlar kadar koruyucu mu?

Nano Maske Nedir?

Yıkanabilir özelliği ile piyasaya sürülen nano maske olarak da bilinen siyah maskeler günümüzde oldukça popüler şekilde kullanılıyor. Nano maske kullanıcılarına diğer cerrahi maskelere nazaran daha konforlu kullanım deneyimi sunuyor. Aynı zamanda esnek yapısıyla beraber yüzünüzü tamamen saracak şekilde kapatıyor. Ancak bu özellikler nano maskelerin, cerrahi maskelere göre daha güvenilir bir kapı olduğunu kanıtlamaz.

 

Nano Maske Güvenilir Mi?

Birçok profesör doktorumuza göre siyah nano maskeler ancak cerrahi maskelerin üzerine süs olarak kullanılabilir. Aynı zamanda profesörlerimize göre bu tarz yıkanabilir, tekrar kullanılabilir ve benzeri iddialar ile ortaya çıkan maskelerin tamamı sadece süs olarak kullanılması ve para kazanmak için üretiliyor. Korona virüs salgını başladığından beri hiçbir devlet yetkilisinde ve özellikle sağlık çalışanlarımızda yıkanabilir maske adı altında üretilen bir maske türünü göremedik. Bu durum da profesörlerimizin düşüncelerini kanıtlar nitelikte.

 

nano maske virusten korur mu

 

Vatandaşlarımızın cerrahi maske yerine siyah nano maske tercih etmelerinin bir büyük nedeni de daha tarz olan görüntüsüdür. Ancak bu salgın tarz, yakışıklılık, güzellik, moda, genç ve yaşlı diye ayırt etmiyor. Bu nedenle hem kendi sağlığımız için hem de çevremizdekilerin sağlığı için şu salgın süreci boyunca tarz olmayı değil sağlıklı olmayı düşünmemiz gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu