Teknoloji

Milyonlarca Oyuncuya Sahip Fortnite Uygulama Mağazalarından Kaldırıldı

Epic Games 2017 yılında nişancı video oyunu Fortnite’ı piyasaya sürerek o zamanlarda oyuncu sayısıyla rekor kıran PUBG oyununa rakip olmuş ve birçok oyuncuyu kendine çekmişti. Bununla yetinmeyen Epic Games 2020 yılında başta GTA 5 olmak üzere For Honor, Batman Arkham City, SOMA, Metro 2033 Redux, AC Syndicate, World War Z ve Watch Dogs gibi ücretli oyunları oyunculara ücretsiz sunarak yine adından bahsederek birçok oyuncuyu kendine çekmişti.

Hem Apple Hem Google Uygulama Mağazasından Oyunu Kaldırdı

Epic Games’in yayımladığı Fortnite adlı oyun hem kendi istemcisinde hem de Google Play ve App Store gibi büyük şirketlerin uygulama marketlerinde yer alıyordu. Ancak bahsi geçen iki firmanın aniden aldığı bir kararla Fortnite oyunu mağazalardan kaldırıldı. Google ve Apple’ın aldıgı bu karar sonrası Fortnite oyunu gündeme düşerek Apple ve Google birçok oyuncu tarafından karalandı.

milyonlarca oyuncuya sahip fortnite uygulama magazalarindan kaldirildi

Apple: Oyun İçi Satın Alma Güncellemesi Sonrası Kaldırıldı

Apple aldığı karar sonrası yaptığı açıklamada Epic Games’in Fortnite oyununda yer alan satın alma kısmına güncelleme getirdiğini ve bu güncellemenin App Store ilkelerine uygun olmadığını ve alınan kararın App Store ilkelerine uymadığı sürece devam edeceğini duyurdu. Google ise aldığı karar hakkında herhangi bir açıklama yapmasa da alınan kararın uygulama içi satın alma güncellemesinden dolayı olabileceği düşünülüyor. Epic Games ise kaldırılan oyunu hakkında yaptığı açıklamada bu kararın doğru olmadığını ve üzerlerine düşen tüm yasal yollara başvuracaklarını bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu