Oyun

Microsoft, Yeni Xbox Series Modeli Üzerinde Mi Çalışıyor?

Kotaku, XBOX’ın CEO’su Phil Spencer ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportaj esnasında, Spencer’a Microsoft olarak PlayStation 5 konsoluna göre daha hızlı bir SSD içeren bir Xbox konsolu sunup sunmayacakları soruldu. Spencer vermiş olduğu cevapta, geride bıraktığımız nesillerde olduğu gibi ekibin donanımı ileriye dönük olarak irdeleyeceğini belirtti.

Xbox patronu Phil Spencer, daha başka Xbox Series modelleri sunmaktaki amaçlarının hem halihazırdaki bileşenler açısından konsolun ücretini olabildiğince aşağıya çekmek hem de sıradaki modellerde neler yapabileceklerine bakmak olduğunu da söylüyor.

Geçtiğimiz ay içerisinde ortaya atılan bir iddiaya göre, Microsoft Xbox Series V üstünde çalışıyor. Bu iddiaya göre V modeli, Xbox Series X ve Xbox Series S arasına yerleşecek. Donanımsal anlamda X modelinden güçsüz ama S modelinden de kuvvetli olacak V, disk sürücüsü olmayacak bir başka Xbox Series konsolu olacak. Phil Spencer yorumu ile bu konsola işaret etmiş olabilir ama tabii ki şu anda kesin bir şey söylemenin olanağı yok. Gelişmeleri takipte olacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu