Teknoloji

Microsoft TikTok Hakkında İlk Resmi Açıklamasını Paylaştı

Son günlerde gelişen Tiktok haberlerine ilişkin Microsoft tarafından bir açıklama paylaşıldı. Yapılan açıklamaya göre Çin menşeli ByteDance firmasına ait olan Tiktok video platformu kesin bir netlik kazanmasa da ABD menşeli Microsoft şirketine satılabilir.

Microsoft Tiktok Uygulamasıyla İlgili Resmi Açıklamada Bulundu

Daha önce yapılan birçok habere göre Microsoft ByteDance tarafından geliştirilen Tiktok video platforumu satın almak için uğraşıyordu. Hatta Tiktok uygulamasının ABD’de engelleneceği haberleri üzerine bu iddialar güçlenmişti. Microsoft’a ait bir blogda paylaşılan bir habere göre Microsoft yaptığı açıklamada, Tiktok uygulamasını satın almak için hala uğraştıklarını, henüz satın alma işlemi gerçekleşmese de bu işlemin gerçekleşme ihtimalinin yüksel olduğunu belirtti.

microsoft tiktok hakkinda ilk resmi aciklamasini paylasti

Trump’dan Çinli Şirkete 45 Gün Mühlet

Maalesef Microsoft’un yaptığı açıklamada satın almaya dair bilgilere pek fazla yer verilmemiş. Bu nedenle Microsoft’un Tiktok uygulamasını kaç milyon dolara satın alacağı da bilinmiyor. Bununla beraber Microsoft Tiktok uygulamasıyla alakalı resmi bir açıklamada bulunmuş olsa da şirketle anlaşıldığı bilgisine yer verilmemiş. Yani demek oluyor ki Tiktok uygulaması hala Çinli ByteDance firmasına ait. Satın alma işlemleri resmi olarak başlatıldığında Tiktok artık Çinli bir şirkete değil de, ABD’li bir şirkete ait olacak. Bu da Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın isteğinin gerçekleşeceği anlamına geliyor. Bildiğiniz üzere Trump Çinli şirkete Tiktok uygulamasını Microsoft’a satması için 45 gün süre tanımış, bu süre sonunda satın alma işlemleri başlatılmazsa uygulamanın ABD genelinde engelleneceği bildirilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu