Oyun

Microsoft Bethesda’yı Satın Aldı!

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft Bethesda’yı 7.5 milyar dolar karşılığında satın aldı.

Microsoft son dönemde gerçekleştirdiği en büyük satın almalardan birine imza attı.

Şirket, Bethesda Game Studios ve ZeniMax Media çatısı altındaki diğer oyun şirketlerini satın aldı.

ABD basınında yer alan haberlere göre, Microsoft oyun şirketini satın almak için 7.5 milyar dolar (57.2 milyar TL) ödeyecek.

Satın alma sonrası Bethesda’nın geliştirdiği oyunlardan Fallout, DOOM, The Elder Scrools, Wolfenstein, Dishonored, Prey, Quake ve Starfield gibi yapımlar da artık Microsoft tarafından çıkarılacak.

Anlaşma kapsamında Bethesda’nın eski ve yeni tüm oyunları Xbox Game Pass’e eklenecek.

Microsoft’un Bethesda/Zenimax’ı tam 7,5 milyar dolar karşılığında bünyesine katması bugün oyun sektöründe adeta bir bomba etkisi yarattı. Dev satın alımın ardından oyunseverlerin en merak ettiği konulardan birisi ise elbette yeni Bethesda oyunlarının geleceği oldu. Xbox patronu Phil Spencer şimdi bu konuyla ilgili bazı açıklamalar yaptı.

Bloomberg’e konuşan Phil Spencer, yeni Bethesda yapımlarının diğer konsollardaki durumu için oyundan oyuna farklı olarak değerlendirmeler yapılacağını belirtti. Spencer burada PlayStation platformuna açık kapı bırakmış gibi görünüyor. Microsoft, daha fazla oyuncuya sayısına ulaşmak için bazı Bethesda oyunlarını PlayStation için de çıkarmak isteyebilir. dedi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu