Nasıl Yapılır?

Mesai Saatleri Dışında EFT Nasıl Yapılır? 7/24 EFT Yapmak

mesai saati dışında eft yapılır mı, mesai saatleri dışında eft ücreti, mesai dışında eft, mesai saatleri dışında eft nasıl yapılır

Bankacılık sektörü günümüzde en çok hizmet alınan sektörlerdendir. Hemen hemen hepimizin bir bankada hesabı vardır ve maaşımızı, ödemelerimizi buradan alırız. Yine çeşitli borçlarımızı ve internetten yapılan alışverişlerin tutarını da EFT ve havale yöntemleriyle kolaylıkla karşılarız. Böylesine geniş ölçekte amaçlara çözüm olabilen bankacılığın da pek tabii ki teknolojiyle paralel geliştiğini söyleyebiliriz. Çünkü bu kurumlar güncel imkanlardan faydalanarak hizmet kalitelerini yukarılara çekmek zorundalar. Aksi taktirde müşteri sayılarını arttırmak bir yana var olanları dahi kaybedebilirler. Örneğin EFT yapmak konusunda problem çıkarmayan, ücret almayan ve dakikalar içerisinde işlemleri tamamlayan isimler hemen ön plana çıkıyor. Ayrıca bazı bankalar, mesai saatleri dışında EFT nasıl yapılır konusunda dahi bireylere yardımcı olabilmektedir. Bütün bankaların bu detayı sunamaması nedeniyle geç EFT özelliğinin tercih sebebi olduğu söylenebilir. Ayrıca belirtmek gerekir ki 7/24 EFT işlemlerine yönelik Merkez Bankası tarafından da pozitif birkaç adıma geldi. Birkaç ay içerisinde aşağı yukarı tüm finansal kuruluşların elektrik fon transferini tüm saatlerde yapabilir hale gelecektir.

Mesai Saati Dışında 7/24 EFT Yapmak

Mesai Saati Dışında 7/24 EFT Yapmak

Son zamanlarda ülkemiz para birimi para piyasalarında hareketli günler yaşarken TCMB yani Merkez Bankası da getireceği yeniliklerle alakalı bilgiler veriyor. Fonların anlık ve sürekli transferi adı verilen ve kısaca fast şeklinde ifade edilen ödeme sistemi gelecek günlerde pilot uygulamayla hizmete alınacak. Farklı bankalar arası yapılan para gönderimleri yani EFT’ler böylece mesai saati dışında kalındığında da karşı hesaba ulaşabilecek. Eskiden eğer ki Cuma akşamı, mesai bitince bir para gönderdiyseniz hesabınıza düşmesi için Pazartesi gününü beklemek zorundaydınız. Fakat sistemin denenmesi ve olası aksaklıkların giderilmesiyle mesai saati dışında 7/24 EFT yapmak mümkün kılınacak. Başta sanal dünyada iş yapanların oldukça işine yarayacaktır. Çünkü freelance formatında iş gerçekleştirdikleri kişilere ödemelerini hemen gönderebilecek veya çalışanlar da zaman kaybı yaşamadan parasını hesabında görecek.

Fonların Anlık Ve Sürekli Transferi (FAST) Sistemi Nedir?

Geç EFT Nasıl Yapılır? Nöbetçi Transfer

Açıklamanın ardından elektrik fon transferinin anlık yapılacağına dair çeşitli haberler yapılmaya başlanırken halihazırda aktif olarak bu hizmeti verebilen kurumlar olduğunu da söylemek lazım. Kimilerince geç EFT kimilerince nöbetçi transfer ismiyle lanse edilen sistemde mesainin sonrasında da para gönderimi sağlanmaktadır. Fakat bunun ücreti normal EFT’ye nazaran yüksektir. Yine de şimdilik acil bir para gönderimi veya alımı yapacaksanız geç EFT nasıl yapılır yanıtını almanızda fayda var. Aslında her zamanki gibi para yolluyormuşçasına hareket etmeniz yeterlidir. Zaten uygulama veya bankanın web sitesi size gerekli bildirimleri işlem anında gösterecektir. Çalıştığınız kuruma göre ücreti ve işleyişi onayladıktan sonra gönderimi tamamlayabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu