Oyun

Marvel’s Avengers beklentilerin altında bir satış performansı gösterdi

Crystal Dynamics ve Eidos Montréal tarafından geliştirilen. Square Enix tarafından yayımlanan oyunla ilgili geride bıraktığımız haftalarda beklentilerin çok altında satış gerçekleştirdiğine yönelik haberler çıkmıştı. Hatta bu satışın mali anlamda işletmenin bir çeyrek dönemine mal olduğu da ifade edilmişti. Şimdiyse Square Enix, yayınını yaptığı bir dosya ile oyunun düşük performans gösterdiğini ve bunun da çok büyük bir kayba yol açtığını doğrulamış oldu.

Söz konusu dosyada “Marvel’s Avengers’ın ilk satışları beklediğimizden daha düşük ve bu satışlar oyunun geliştirme maliyetlerinin amortismanını bütünüyle dengeleyemedi. Mali senenin ikinci yarısında, satışlarımızı artırmak için çok miktarda ek içerik sunarak zararımızı telafi etmeyi ümit ediyoruz” ifadeleri kullanıldı. Oyun ile ilgili zararın firmaya ait olan HD Games bölümünden kaynaklandığı açıklandı.

Firma ayrıca HD Games bölümünün bu seneki kaybının yaklaşık 7 milyar yen, yani 67 milyon dolar olduğunu belirtti. Bunun en önemli nedeninin Covid-19 salgını olduğunu düşünen firma, büyük bütçeli oyunların potansiyel kayıplarını telafi etmek için MMO’lardan ve mobil oyunlardan elde edilen istikrarlı geliri kullanma fikrinin değerlendirilme aşamasında olduğunun da altını çizdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu