Sosyal Medya

Mark Zuckerberg Whatsapp’ta Günlük Mesaj Sayısını Açıkladı!

Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg tarafından geride bıraktığımız gün yapılan kazanç görüşmesinde, Facebook‘un sahibi olduğu popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp üstünde günlük yaklaşık 100 milyar mesaj iletildiği açıklandı.

Karşılaştırma açısından geride bıraktığımız yılbaşı gecesinde WhatsApp‘ta 100 milyar mesaj gönderilmişti. Yılbaşı gecelerinde WhatsApp‘ta etkileşim oranları maksimuma ulaşıyor. Hatta geride bıraktığımız yıllarda, yılbaşı gecesinde WhatsApp sunucularının çöktüğüne bile şahit olmuştuk.

Bu noktada artık WhatsApp‘ın tek rakibi, kendisi. 2016 senesinde, Facebook Messenger ve WhatsApp üstünden toplamda günlük 60 milyar mesaj gönderiliyordu. Apple CEO‘su Tim Cook, geride bıraktığımız Mayıs ayında iMessage ve FaceTime‘ın da rekor kullanımlara ulaştığını açıklamıştı ancak spesifik rakamlar paylaşmamıştı. Apple‘ın en son spesifik rakamları paylaştığında bile WhatsApp‘ın o dönemki rakamlarından bir hayli gerideydi. 1 milyardan fazla kullanıcıyı bir araya getirmeyi sağlayan WeChat de WhatsApp‘ın günlük gönderilen mesaj rakamlarına ulaşamıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu