TeknolojiSosyal Medya

LinkedIn Tasarımda Değişikliğe Gidiyor

linkedin tasarımda değişikliğe gidiyor
linkedin tasarımda değişikliğe gidiyor

Geçtiğimiz günlerde Bethesda’yı satın alan Microsoft, LinkedIn‘ini değiştirme kararı aldı. Beş yıl içindeki ilk  yeni tasarımını duyurdu. Bu yeniden tasarlanan LinkedIn deneyimi daha temiz, daha modern bir görünüm sağlayacak ve aynı zamanda kullanıcı deneyimini yeniden oluşturacak ve iyileştirecek. LinkedIn tasarım ekibi, tasarım değişiklikleri olarak belirttiklerini aşağıda listeledik;

  • Sıcaklık: Harekete ve seçime işaret etmek için temel tuval tonları ve mavi ve yeşil vurgularla sıcak bir renk paletini aşıladık. Daha yumuşak ve daha dostane bir deneyim için kullanıcı arayüzümüze daha fazla yuvarlak şekil ve düğme ekledik.
  • Sezgisel: Yeni tasarım, alan, boyut ve tipografik yapıyı optimize eder ve geleneksel “LinkedIn mavisi”nden daha azına sahiptir, bu nedenle bizim hakkımızda daha azdır ve size daha fazla odaklanır. Bu, mavi rengi kaydetmemize olanak tanıyarak eyleme geçmek için net bir olanak sağlar ve bu da uygulamanın nasıl gezinileceğini ve kullanılacağını daha net hale getirir.
  • Basit: Görünümü ve hissi kolaylaştırdık, daha fazla boşluk ekledik ve ayırıcı çizgileri ve dekoratif simgeleri azalttık.

Sosyal Medyanın Olumlu Etkileri Nelerdir?

Karanlık modda geliyor

  • Kapsayıcı: Bu yeni deneyim, metin ölçeklendirmeye, daha büyük dokunma hedeflerine izin veren ve okunabilirlik için kontrastı vurgulayan düzen kararları ve öğelerle erişilebilirlik standartlarını karşılamak üzere tasarlandı. Ve yakında bir karanlık mod sunmayı planlıyoruz. Ayrıca, teknolojinin ötesinde çok çeşitli farklı profesyonel alanları ve endüstrileri yakalayan ve farklı yeteneklere ve etnik geçmişe sahip insanları temsil eden, canlı topluluğumuzu ve LinkedIn’deki çeşitli bakış açılarını hayata geçiren yeni çizimler geliştirdik.

Yeniden tasarlanan LinkedIn, önümüzdeki birkaç ay içinde küresel olarak üyelere sunulacak. Önümüzdeki aylarda LinkedIn, karanlık mod seçeneği de dahil olmak üzere daha fazla iyileştirme getirecek ve geliştirilecek.

Diğer sosyal medya haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu