Oyun

League of Legends: Ruined King 2021’de Çıkacak

Aralık 2019’da Riot Games’in ilk tek oyunculu League of Legends oyunu duyurulmuştu. Bugün ise Riot Games, resmi adı ile Ruined King: A League of Legends Story‘yi Steam ve Epic Games Store‘da 2021’in başlarında resmi olarak yayınlanacağını açıkladı.

Bu oyun, Riot Games’in en büyük yapımı League of Legends’ın ötesine geçme amacı ile Battle Chasers: Nightwar ve Darksiders Genesis gibi yapımları olan Airship Syndicate tarafından geliştiriliyor. Riot Games sürümleri Runeterra’da belirlenecek ve Lig karakterleri kapsayacak. Lakin harici ortak stüdyolar tarafından geliştirilen “tamamlanabilir” oyunlar olacak.

Riot Games başkanı Leanne Loombe, “Ruined King, yeni oyuncular ve özel League of Legends hayranlarımız için Runeterra dünyasını genişletmenin harika bir yolu,” cümlelerini kullandı. “Ruined King, LoL evrenini hem konsollara hem de PC’ye getiren ilk tek oyunculu oyun olacak. Bu atılımı, oyuncuların yıllardır keyif aldığı hikayeleri ve şampiyonları keşfetmeye götürmekten heyecan duyuyoruz. Oyuncularımızın bu yeni maceraya bizimle çıkması için sabırsızlanıyoruz. ”

 

Ruined King: A League of Legends Story Runeterra haritasının iki bölgesinde geçecek. Canavar avcılarına, liman çetelerine ve kaçakçılara ev sahipliği yapan liman kenti Bilgewater. Diğeri ise dokunduğu her şeyi yozlaştıran ölümcül Kara Sis ile örtülü Gölge Adalar. Oyuncular, gizemli bir ortak düşmanı yenmek için League of Legends karakterleri Miss Fortune, Illaoi, Braum, Yasuo, Ahri ve Pyke‘den oluşan bir parti oluşturacaklar.

Özete göre oldukça zayıf gözüküyor. Ancak Riot Aralık ayında oyun hakkında söyleyecek daha çok şeyi olacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu