Kadın

Kırışıklık Tedavisi ile Gençleşmek

Kırışıklık tedavisi ile gençleşmek mümkün mü? Yaşlandıkça ciltte sarkma ve kırışıklıklar kaçınılmaz hale gelir. Ancak her zaman daha genç ve canlı görünmek isteriz. Bu nedenle cilt, botulinum toksini veya belirli cerrahi prosedürler üzerinde ameliyat yapmalıyız. Ağrısız, iğnesiz, ağrısız ve ameliyatsız genç bir cilt istiyorsanız gerdirme yöntemi alternatifiniz olabilir. Cilt gerdirme yöntemini kullanmak cildinizin 15 yaş daha genç görünmesini sağlayabilir.

Bu yöntem, gevşek cildi olan kişilerde elastikiyet kaybını ortadan kaldırmak için kullanılır. Bu yöntem, alın ve göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesi, sarkık yanakların eski haline getirilmesi, ağız çevresindeki kırışıklıkların, özellikle ciltte sigaranın neden olduğu dudakların tedavi edilmesi için kullanılır. Çene üzerinde çene derisi, karın, uyluk içleri ve kollar gevşek doku iyileşmesi için kullanılabilir, kıvrık oval yüzü sıkılaştırır, kalça bölgesini daha dik ve yuvarlak hale getirir.

İlgili Makaleler

Kırışıklık Tedavisi ile Gençleşmek

Bu yöntem cilt gençleştirme ve sivilce izlerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Akne izlerinin tedavisinde en büyük zorluk ciltteki çöküntülerin giderilememesidir. Bu bölgelere sentetik materyallerin enjekte edilmesi ciltte hasara ve ciltte incelmeye neden olarak ciddi komplikasyonlara yol açabilmekte ve biyofiller kısa sürede eridiği için tedavide kullanılamamaktadır.

Fibrocell’in destekleyici yapısı ve uzun süreli etkileri sivilce izlerinin tedavisi için yeni alanlar açmıştır. Ancak fibroblastların en önemli özelliği akne eğilimli ciltlerde fibroblast sayısını artırmak ve cildin kendini yenileme yeteneğini arttırmasıdır.

Kimler Cilt Gerdirme İşlemi Yaptırabilir?

kırışıklık tedavisi

Bu yöntemde cinsiyet sınırlaması yoktur. Cilt gerdirme bir gençleştirme yöntemidir, erkeklere ve kadınlara kolaylıkla uygulayabilir ve oldukça etkili sonuçlar alabiliriz. Yüz ütüleme-plastik cerrahi-Rdayo canlandırma aslında ameliyatsız bir estetik yöntemdir. Cildi gençleştirmek ve ciltteki kırışıklıkları tedavi etmek için radyo frekans dalgalarının kullanımına yüz demiri denir. Bu teknoloji, RF cilt güzelliğini sağlayan zararsız, güvenli ve hassas estetik operasyonlardan biridir.

Rolü klinik olarak kanıtlanmıştır.

Ultherapy Nedir?

Ultherapy; Diğer cerrahi olmayan yöntemler ve lazerlerle odaklanmış ses dalgaları ile ulaşılamayan 3 mm derin cilt dokusu ve 5 mm derin dokuda kollajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir.

Ultherapy cilde zarar vermeden 5 mm’nin altına odaklanarak bağ dokusunu etkileyebilen bir ultrason cihazıdır. Cilt altında gördüğü odaklanmış ultrason gücü sayesinde termal hasar üretir ve cilt altındaki bağ dokusu tabakasını küçültür ve gerer.

Cerrahi olmayan bir sıkılaştırma yöntemi olan Ultherapy, zaman ve yerçekiminin neden olduğu gevşeme ve gevşemeyi tedavi edebilir. 30-60 dakika Ultherapy tedavisinden sonra elde edilen sonuç cilt altı bağ dokusunun güçlendirilmesidir. Ultherapy sadece bir tedavi şeklidir.

Bildiğiniz gibi cilt gençleştirme denilince akla gelen ilk şey kırışıklıklardır, bu hepimizin ortak sorunu. Cildimiz yıllarca bir aynadır. Bu ciltte ince çizgiler, kırışıklıklar, sarkmalar ve çökmeler şeklinde kendini gösterir.

Ya ilerledikçe genç cilt parlaklığını ve canlılığını kaybetmeye başlar, yorgun, donuk ve solgun görünür, ancak endişelenmeyin, yıllara meydan okumak artık daha kolay, diğer bir deyişle genç cilt geliştirme teknolojisi gelişmektedir.

Botulinum toksini, dolgu enjeksiyonu, mezoterapi, PRP, altın iğneler, lazer uygulamaları, kök hücre tedavisi gibi yenilikçi teknolojiler, farklı cilt yapılarına ve sorunlarına uygun yeni bakış açıları getirdiği için en popüler anti-aging uygulamalarıdır. Bu cilt onarım yöntemlerinden bazıları, özellikle insanlar tarafından kullanılan geleneksel cilt bakımı yöntemlerinin dışına çıkanlar, serum ve kremlerin ulaşamadığı daha derin katmanları etkileyebilir. Otuz yıl önce hayalini bile kurduğumuz canlanmanın kapısını açıyor. Hiç şüphe yok ki kırışıklıklar ve ince çizgiler söz konusu olduğunda en çok tercih edilen cilt gençleştirme yöntemi botulinum toksinidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu