GenelÖneriler

Kendinizi iyi Hissettirecek Film Tavsiyeleri 2021

Kendinizi İyi Hissettirecek Film Tavsiyeleri

Film tavsiyeleri sizleri hafta sonu ister gevşemeye ihtiyaç duyun, ister evde zamanınınız güzel bir şekilde geçirmek isteyin, iyi hissettiren bir film tavsiyesi çok ihtiyaç duyulan rahatlığı sağlayabilir. Bazıları gözyaşı dökmenize neden olur, diğerleri sizi baştan sona güldürür, ancak hepsi sizi biraz daha hafif hissettirmelidir. Film izlerken eğlenmek, zamanınızı değerlendirmek ve film kültürünüzü arttırmak gibi birçok yönden kendinize fayda sağlayabilirsiniz. Bu listede Netflix, Hulu, Amazon Prime ve Disney + ‘dan bir süreliğine dünyadan uzaklaşmanıza yardımcı olacak seçimlerimiz var.

Şimdi Film Tavsiyelerimize Geçelim

Sleepover (2004)

Julie (Alexa Vega), lisedeki birinci sınıftan önceki yaz en yakın arkadaşları Hannah, Yancy ve Farrah ile bir pijama partisi verir ve sonunda hayatlarının macerasını yaşarlar. Julie ve arkadaşları, havalı olmayan şöhretlerinden bir kez daha vazgeçme çabası içinde, “popüler kız” rakiplerine karşı bütün gece bir çöpçü avına çıkar. Babanın arabasını kaçırmak, kulüplere gizlice girmek, Julie’nin annesinden kaçmak ve hatta ilk öpücük. Etkileyici oyuncu kadrosu ve saçma tuhaflıklar arasında, Sleepover baştan sona harika bir zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

It Takes Two (1995)

Mary-Kate ve Ashley Olsen 90’ların sonu ve 2000’lerin başında on dört filmde rol aldı. En iyilerinden biri olan It Takes Two (1995), orijinal The Parent Trap (1961) ‘e bir bükülme. Aynı yabancılar Amanda (Mary-Kate Olsen) ve Alyssa (Ashley Olsen) kampta tanıştıktan sonra yer değiştirir. Alyssa’nın babası Roger (Steve Guttenberg), servet tutkunu bir kadınla evlenmek üzeredir. Bu yüzden Alyssa, Amanda’nın yakında evlatlık olacak annesi Diane (Kirstie Alley) ile Roger’ı ayarlamak için Amanda’yla bir plan yapar. Amanda ile Alyssa arasındaki yan yana dostluk ve Diane ile Roger arasında gelişen ilişki, filmi klasik bir komedi ve romantizm karışımı haline getiriyor. It Takes Two, elbette tahmin edilebilir, ancak sevimli Olsen ikizleri ve izleyicinin istediği tatlı, mutlu sonla bunu telafi ediyor.

Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde (Spider-Man: Into the Spider-Verse)(2018)

Metroda radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılan Brooklyn’li genç Miles Morales, aniden onu tek ve tek Örümcek Adam’a dönüştüren gizemli güçler geliştirir. Peter Parker ile tanıştığında, çok geçmeden özel, yüksek yeteneklerini paylaşan pek çok kişi olduğunu fark eder. Miles, başka evrenlere portallar açabilen ve Örümcek Adam’ın farklı versiyonlarını dünyamıza çekebilen koca bir deli olan şeytani Kingpin ile savaşmak için şimdi yeni bulduğu becerilerini kullanmak zorunda.

Büyücüler Kulübü ( The Craft) (1996)

İstediklerini elde etmek için büyücülüğe giren bir grup liseli kızı konu alan doğaüstü bir korku-komedisidir. Sarah (Robin Tunney), Nancy (Fairuza Balk), Rachelle (Rachel True) ve Bonnie (Neve Campbell), Sarah’a haksızlık eden bir çocuğa aşk büyüsü ile başlar. Topluluk, güçlerini tanıdıkça giderek daha karmaşık büyüler yapar, ancak bazılarının ölümcül sonuçları olduğu ortaya çıkar. Zaman zaman kesinlikle hava kararıyor ama kostümler, set tasarımı ve 90’ların film müziği The Craft’ın neden birçokları tarafından yeniden izlenen bir kült klasik olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Booksmart (2019)

Olivia Wilde’ın ilk yönetmenlik denemesi Booksmart, klasik lise sonu hoorah filmine inanılmaz derecede eğlenceli bir yorum getiriyor. Molly (Beanie Feldstein) ve Amy’nin (Kaitlyn Dever) en iyi arkadaş ikilisi, lisenin son gecesinde serbest kalmaya karar verir. Son dört yılı okula adayarak, notlar uğruna partilere yemin ederek geçirdiler. Bu yüzden, neyi kaçırdıklarını görmek için dışarı çıkarak  telafi etmeyi planlıyorlar. Çoğu komedi gibi, sonuna doğru acı tatlı bir hal alır ve Molly ile Amy arasındaki kavgayla sonuçlanır. Yine de çalışma şekli gerçek ve tatmin edici geliyor.

Elveda (Farewell) (2019)

Lulu Wang’ın The Farewell filmi, sevdiği birinin hâlâ hayattayken yas tutması üzerine hüzünlü, komik ve iç açıcı bir film. Billi (Awkwafina), aile düğünü kisvesi altında ailesiyle Çin’e gider. Ancak gezinin asıl amacı, ölümcül kanseri olduğunu bilmeyen büyükannesi Nai Nai’yi (Shuzhen Zhao) görmektir. Otobiyografik yönetmenlik denemesinde Wang, yaklaşan kayıpların karanlık ortamında bile neşe bulur. Veda sizde biraz gözyaşı dökmenize neden olabilir, ancak yine de yüzünüzde bir gülümsemeyle sizi bırakacaktır.

Çılgın Cuma (Freaky Friday) (2003)

Dr. Tess Coleman (Jamie Lee Curtis) ve on beş yaşındaki kızı Anna (Lindsay Lohan) anlaşamıyorlar. Kıyafetlerde, saçlarda, müzikte aynı fikirde değiller ve kesinlikle erkeklerde birbirlerinin zevkine göre değiller. İki özdeş Çin Fal Kurabiyesi küçük bir mistik kargaşaya neden olunca kısa sürede her şey değişir. Ertesi sabah, Tess ve Anna kendilerini diğerlerinin vücudunun içinde bulduklarında çılgına dönerler. Birbirlerinin yerine tam anlamıyla bir adım atarken, diğerinin bakış açısına yeni bir saygı duyuyorlar. Ancak Tess’in düğünü Cumartesi günü yaklaşırken, ikisi geri dönmenin (hızlı bir şekilde) bir yolunu bulmalıdır. Mary Rodgers’ın klasik romanı bu büyük ekran uyarlamasında yeni bir dönüş alıyor.

Yukarıda keyifli zaman geçirmeniz için yazılmış olan bu makale Kaynak: https://www.zovovo.com/  Bilgi Sitesi’nden  derlenerek hazırlanmıştır. Keyifli seyirler dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu