Kadın

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi nasıl yapılır , hangi aşamalar uygulanır? Geleneksel olarak, ince veya seyrek kaşlar için çare kaş kıllarını “doldurmak” için makyaj ürünlerine güvenmek olmuştur. Bununla birlikte, daha kalıcı bir çözüme olan ilgi artmaktadır: kaş ekimi. Kaş ekimi, kozmetik veya plastik cerrah tarafından yapılır. Kendi saçlarınızın transferi ile yapılır.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi, saç greftlerinin (tıkaçların) kaş bölgenize aktarıldığı kozmetik bir işlemdir. Bu hedef, bu greftlerden yeni kıllar çıkarak daha dolgun bir görünüm üretmesidir. Kaş ekimi, 1990’larda yeni, daha rafine saç ekim tekniklerinin ortaya çıkmasıyla mümkün hale geldi. Kaş kılı ekimi 20 yılı aşkın süredir yapılmasına rağmen son zamanlarda dolgun kaş görünümünün güncel trendi ile daha popüler hale gelmiştir.

Prosedür

Gerçek prosedür, geleneksel saç ekimine benzer. Kaş kılı greftleri kulaklarınızın üstündeki kıllardan alınır. Bir cerrah sadece tek tek saçları değil saç köklerini de aktarır. Bu, ilk aktarılan tüyler döküldükten sonra kaşlarınızda yeni tüylerin çıkmasını sağlamaya yardımcı olur. Genel anestezi verildikten sonra, cerrah folikül donör bölgelerinde ve kaşlarınızdaki ekim bölgelerinde küçük kesikler açacaktır. Tüm süreç yaklaşık 2 ila 3 saat sürer.

Kaş ekimi ofis içi, ayakta tedavi prosedürü olarak oral sedasyon ve lokal anestezi kullanılarak yapılır. Genel anestezi gerekli değildir. Kaşları her bireyin yüz özellikleriyle dengelemeye özen göstererek, hastanın girdisi ile birlikte kaşların şeklini ve boyutlarını kişisel olarak tasarlıyorum.

Lokal anestezi kullanılarak saç, tipik olarak ya bir donör saç şeridi çıkarılarak, daha sonra mikroskoplar kullanılarak tek tek kıllara bölünerek veya tek tek delinerek başın arkasından alınır. Bu donör kıllar daha sonra planlanan kaş alanına, saç folikülünü kabul edecek kadar büyük tek tek küçük kesi alanlarına yerleştirilir. Tamamen doğal görünen bir sonuç vermek için her bölgeyi kaş kıllarının çıkış açısı ve yönü ile akacak şekilde oluşturuyorum. Saç ekimi yapıldıktan sonra saç kökleri işlemden 3-4 ay sonra başlayarak yeni saçlar çıkarır ve en iyi sonuçlar 6-8 ayda görülür.

Kaş Ekiminde İyileşme Nasıldır?

kaş ekimi nasıl yapılır

Kaş ekimi için iyileşme süresi nispeten hızlıdır. İlk birkaç gün içinde kaşların etrafında bir miktar kabuklanma olduğunu fark edeceksiniz. Bunları seçmemek önemli.

3 haftaya kadar şiddetli egzersizlerden kaçınmanız gerekebilir. Ameliyatınızı takip eden bölgede herhangi bir kanama, şişme veya iltihap hissederseniz cerrahınızı arayın.

Birkaç hafta sonra ekilen saçların döküldüğünü görmeye başlayacaksınız. Bu tamamen normaldir. Yeni kaş kıllarınız önümüzdeki birkaç ay içinde çıkmaya başlamalıdır. Bu arada ekilen saçları kaş uzunluğuna kadar kısaltmanız gerekebilir.

Önlemler ve Yan Etkiler

Kaş ekiminin olası risklerinden biri, yeni saç köklerinin almayacağıdır. Bu gibi durumlarda, prosedürü ileride tekrar yaptırmanız gerekebilir. Ameliyatın kendisiyle ilgili riskler de vardır. Cerrahınızla aşağıdaki olası komplikasyonlar hakkında konuşun:

  • Aşırı kanama
  • Sinir hasarı
  • Şişme
  • Morarma
  • Efeksiyon
  • Yara izi

Kaş ekiminizden önce cerrahınız sizinle birlikte tıbbi geçmişinizi gözden geçirecek. Altta yatan sağlık koşullarını ve şu anda aldığınız ilaçları veya takviyeleri ifşa ettiğinizden emin olun.

Aşağıdakilere sahipseniz kaş nakli uygun olmayabilir:

  • Alopesi areata
  • Trikotilomani
  • Kanama bozuklukları
  • Kozmetik cerrahiye bağlı komplikasyon öyküsü

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır ? Kaç Seansa İhtiyaç Duyar?

Çoğu hasta, hedeflerine ulaşmak için prosedürü yalnızca bir kez geçirmelidir. Travmatik yaralanma veya mikro-bıçaklama ve dövme gibi prosedürler nedeniyle yatan hastalar gibi bazı durumlarda, ikinci bir prosedür gerekebilir. Bunun nedeni, yara dokusunun kan akışının azalması ve nakledilen foliküllerin bir kısmının, yara dokusu olmadığında olduğu gibi “almayabilmesidir”. Bununla birlikte, kaşlarına microblading veya dövme yaptıran birçok hasta, ikinci bir prosedür gerektirmez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu