Sağlık

Karın Estetiği Kimlere Yapılır?

Abdominoplasti olarak da bilinen karın estetiği veya karın germe, karnın estetik kaygılarını gideren bir ameliyattır. Karın, ortak bir “sorunlu bölge” dir. Karın vücutta en kolay şekilde biriken ve yağ tutan bölgelerinden biridir. Bazen bu yağ bir fitness rutini ile azaltılabilir, ancak çoğu kişi için asla tamamen kaybolmaz. Karın ayrıca kilo alımı ve hamilelikle genişler ve çoğu durumda eski haline dönemez. Bu durumlarda, istenmeyen herhangi bir göbek çıkıntısına kasların veya cildin sarkması neden olabilir, bu nedenle hiçbir egzersiz yardımcı olamaz.

Bir karın germe prosedürü, tam olarak adından da anlaşılacağı gibi yapar: karnın doğal, düz bir konturunu eski haline getirmek için sarkan veya çıkıntı yapan bir göbeği “kıvırmak”. Diyet ve egzersiz, bölgedeki fazla ağırlığı azaltmak için çok az şey yaptığında, karın estetiği istediğiniz şekle ulaşmak için etkili bir yol sunar.

Karın Estetiği Kimlere Yapılır?

Tüm cerrahi prosedürler bir miktar belirsizlik ve risk taşır ve karın germe de farklı değildir. Pek çok olası komplikasyon olmasına rağmen, iyi haber, cerrahınız uygun şekilde eğitildiği ve prosedür iyi donanımlı bir tesiste gerçekleştirildiği sürece, herhangi bir büyük komplikasyona sahip olma riskinin birleşik riskinin hala nadir olmasıdır

Aşağıdakiler bazı önemli komplikasyonları temsil etmektedir ancak kapsamlı olması amaçlanmamıştır. Nadir durumlarda, akciğerlere giden kan manşonları gibi büyük komplikasyonlar ortaya çıkarak büyük hastalıklara neden olabilir. Bu ameliyatta kanama ve enfeksiyon da nadirdir ancak antibiyotik, drenaj veya başka bir ameliyat gerektirebilir.

Bazen cildin altında boşaltılması gerekebilecek bir miktar sıvı birikebilir. İşlemin sonunda genellikle küçük drenaj tüpleri yerleştirilir ve ameliyattan yaklaşık bir hafta sonra çıkarılır. Bu tüplerin çıkarılmasından sonra zaman zaman sıvı yeniden birikebilir ve bu da sıvının boşaltılması için genellikle küçük bir prosedür gerektirir.

karın estetiği

Kimler Karın Estetiğini Tercih Etmeli?

Estetik ameliyat olmanın ilk “kuralı”, bunu asla başkasını memnun etmek için yapmamanızdır. Estetik cerrahi, sizin için, aklınızdaki vücut ve güzellik ideallerine ulaşmanıza yardımcı olmak içindir. Yine de kimse size bunu yapmanız için baskı yapmasa bile, sıçrama yapmakta zorlanabilirsiniz. Karın estetiği yaptırmanız gerekip gerekmediğine yalnızca siz karar verebilirsiniz, ancak işte bu prosedürü uygulamak isteyebileceğiniz bazı nedenler.

Gebelik, kilo kaybı ve yaşlanma, estetik karın sorunlarının başlıca nedenleridir. Erkekler ve kadınlar benzer şekilde gevşek cilt, zayıflamış kaslar ve deri altı karın yağları ile mücadele edebilir. Karnınız bu özellikleri zamanla geliştirdiyse, karın germe, genç bir şekilde ince ve tonlanmış belinizi yeniden yakalamanıza yardımcı olabilir.

Karındaki gevşek, gergin cilt, hamilelikten sonra ve hatta orta ila büyük kilo kaybından sonra bile yaygındır. Karın germe prosedürü, fazla deriyi giderebilir ve kalan deriyi gergin bir şekilde çekebilir, böylece mide artık şişkin ve çıkıntılı olmaz, ancak sıkı ve pürüzsüz hissedilir. Liposuction, aşırı karın yağı olan hastalara yardımcı olabilirken, sadece karın estetiği gevşek, sarkmış cildi düzeltebilir.

Kilo alımı ve hamilelik mide kaslarının ayrılmasına neden olabilir. Birçok hasta için kaslar iyileşemez, gevşek ve zayıf kalır, bu da midenin sürekli olarak şişkin görünmesine neden olur. Rektus plikasyonlu karın germe ameliyatı karın kaslarını sıkılaştırır, böylelikle mide duvarı doğal hatlarla yeniden sağlam ve düz olur. Diyet, egzersiz ve diğer egzersizlerle sıkı bir karın konturu elde etmek için başarısızlıkla uğraştıysanız, karın germe karın kaslarınızı sıkılaştırabilir ve belinizi düzleştirebilir.

İnatçı karın yağları birçok durumda kişiyi etkileyebilir ve tek başına karın germe ameliyatı olmak için bir neden değildir. Liposuction ve diğer yağ aldırma prosedürleri, cildi veya kasları manipüle etmeden istenen sonuçları elde edebilir. Bununla birlikte, gevşek cilt ve zayıf karın kaslarının eşlik ettiği inatçı yağlarınız varsa, karın estetiği sizin için mükemmel bir seçim olabilir. Bu prosedür üç sorunu da düzeltebilir ve daha pürüzsüz, daha sıkı ve daha düz bir karın oluşturabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu