Kadın

Kalıcı Makyaj Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalıcı makyaj, bazen yarı kalıcı makyaj veya mikropigmentasyon olarak adlandırılır. Hepsi kozmetik dövme formlarıdır ancak bu tedavi ile geleneksel dövme arasında büyük bir fark vardır.

Kalıcı makyaj tedavileri, hipoalerjenik farmasötik sınıf pigmentleri cildin üst katmanına implante eden dijital bir makine kullanılarak gerçekleştirilir. Kıl gibi görünen ince çizgiler çizilir ve bunlar, tam bir doğal kaşı geri kazandırmak için kendi doğal kıllarınıza mikro dokunuşlarla dokunabilir veya birden fazla ‘kıl’ darbesi kullanılarak tam bir kaş oluşturulabilir.

Kalıcı Makyaj Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Geleneksel bir dövme çok daha derine iner ve farklı pigmentler kullanır dövme mürekkebi, yüz özelliklerinin hassas cildi için uygun değildir. Kalıcı makyaj pigmentleri, mineral ve organik malzemelerden yapılır ve 12-18 ay arasında sürecek şekilde zamanla solacak şekilde tasarlanmıştır; ardından rengi, şekli ve tanımı yenilemek için renk takviyesi adı verilen bir bakım uygulamasıyla kalıcı makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Klasik, zamansız bir kaş şekli yüzünüzü çerçeveler ve doğal güzelliğinizi geri kazandırır.

Neden Kalıcı Makyaj

İnsanların kalıcı makyaj yapmaya karar vermelerinin en yaygın nedeni, ergenlik çağları boyunca ve 20’li yaşların başlarında kaşların aşırı kıskançlıkla cımbızlanmasıdır. Zaman geçtikçe, daha fazla doğal incelme meydana gelebilir, bu da 25 yaşına kadar kaşlarınızın kalemle çizilmesi gerekebileceği anlamına gelir.

Kalemle sürmek, her gün günde ortalama 20 dakika sürebilir ve kaşlara mükemmel bir şekilde çizilmiş olsa bile, günün yıpranması, en dikkatli uygulanan makyajda bile akmalara ve lekelere neden olabilir.

Kadınlar gün boyu iyi görünmeleri için sürekli baskı altındadır ve kalıcı makyaj, sürekli kontrol veya tamir etmeye bir alternatif sağlar.

Kalıcı makyaj, patronunuzla beklenmedik toplantıdan hemen önce lekelenmiş kaşlar veya göz kalemi olmaması veya tüm önemli kariyer değiştiren sunum anlamına gelir.

Karşı konulamaz ve vazgeçilmez bir zaman tasarrufu, güven artışı ve stressiz bir seçim sağlar. Bu, mağazalara gitmek veya bu özel etkinlik için yeni şeyler inşa etmek için mükemmel bir gündüz makyajına sahip olduğunuz anlamına gelir!

kalıcı makyaj

Kaşlar ve göz kalemi için kalıcı makyaj, güveni artırabilir, yüz hatlarını yeniden tanımlayabilir ve sizi günlük temel makyaj işlerinden kurtarabilir. Ayrıca kanser hastalarının zorlu bir tedavi sürecinden geçmelerine yardımcı olarak ve kaş tüylerinin geri gelmemesi endişesini gidererek fayda sağlayabilir.

Kalıcı dudak makyajı, doğal dudak renginizi tamamlayan yumuşak tonların dudaklara bir çizgi veya bir allık olarak yerleştirilmesine, doğal dudak konturunuzu tanımlamanıza ve yaşlanma sürecinde kaybolan rengi değiştirerek daha genç görünmenize olanak tanır.

Ayrıca düzensizliği dengelemeye ve dudaklarınızın daha dolgun görünmesine yardımcı olabilir. Ayrıca asla lekelenmez veya akmaz.

Kalıcı Makyaj Sonrası Bakım

Kalıcı makyaj sonrasında en iyi sonuçları elde etmek için prosedürünüzün ardından uygun bakım gereklidir. Çoğu durumda, bazı renk eşitsizliklerinin beklenebileceğini unutmayın. Rötuş ziyaretinin amacı, herhangi bir renk veya şekil sorununu düzeltmektir. Lütfen aşağıdaki talimatları inceleyin ve gerekirse bunlara başvurun.

  • Şişmeyi azaltmak için gerektiğinde bir bezle korunan buz paketleri uygulanabilir. Hafifçe yüksekte uyumak, bazen sabah yüz işlemlerinden sonra görülen şişliği hafifletmeye yardımcı olur. Dudak prosedürlerinde buz paketleri kullanmayın.
  • Tedavi edilen herhangi bir alana dokunmadan önce ellerinizi yıkayın. Göz çevresini nazikçe temizlemek için pamuk uçlu aplikatörler kullanılabilir. Alanı kirli veya sağlıksız koşullara maruz bırakmayın. Açık havada gözlük takmak, yeni göz kalemi tozdan korumanın iyi bir yoludur, vb.
  • Biraz kaşıntı olması normaldir. Tedavi edilen bölgeyi SEÇMEYİN, SOYMAYIN VEYA ÇİZMEYİN, aksi takdirde renginiz eşit olmayan bir şekilde iyileşebilir ve yara izi ve enfeksiyon riski ile karşı karşıya kalırsınız.
  • Dövme yapılan bölgeye işlem sonrası 72 saat (üç gün) makyaj yapılmaz. Herhangi bir göz kalemi işleminden sonra, 3 gün makyaj yapılmadığından sonraki ilk 10 gün yeni maskara kullanın. İki hafta boyunca kirpik kıvırıcı kullanmayın.
  • İyileştiren cildinizi, prosedürünüzden sonra en az 3 gün boyunca kullanmanız talimatının dışında doğrudan duş spreyine, cilt kremlerine, merhemlere veya losyonlara maruz bırakmayın.
  • İyileşen cildinizi işlemden sonra 2 hafta boyunca doğrudan güneşe, bronzlaşma yataklarına, jakuzilere (vücut bölgesi tedavi edildiyse küvet banyosu), saunalara, tuzlu suya, klorlu havuzlara veya aşırı sıcak suya maruz bırakmayın.
  • Başka bir tıbbi prosedürü planlıyorsanız, lütfen doktorunuza kozmetik dövmenizi bildirin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu