KitapGenel

Kahve Eşliğinde Soluksuz Okuyabileceğiniz 6 Kitap

Kahve Eşliğinde Soluksuz Okuyabileceğiniz 6 Kitap

Kahvenizi yudumlarken sizi kendi serüvenine çekecek harika 6 kitabı sizin için özel olarak incelemeye aldık.  Hayatınıza yön verecek, olay ve durumlara bakış açınızı değiştirecek kitapları editör arkadaşlarımız sizin için özel olarak belirledi. İnsanların beğenerek okuduğu ve tavsiye ettiği kitapları incelemeye aldık.  Sizler için özel olarak seçtiğimiz kitaplar hayatınıza renk katacak, durağan geçen günlerinizi hareketlendirecek. Kitap okumaktan haz duymayan kişiler kitap okumaya seçtiğimiz bu 6 kitapla başlayabilir.  Evde can sıkıntısından kurtulmak, vaktinizi değerlendirmek ve eğlence dolu anlar yaşamak için bu 6 kitabı hemen okumaya başlayın.

 

İlgili Makaleler

Kitapların büyülü dünyasına giriş yapmak, hayal gücünüzü geliştirmek, yaşamdan lezzet almanız için milyonlarca kitap içinden size 6 kitap seçtik. Bu yazı dizimizde sizlere bu 6 kitabın tanıtımını yapacağız. Okuduğunuza pişman olmayacağınız bu eserler size okumayı sevdirecektir. Şimdi kahvenizi elinize alıp bu 6 kitaptan birisini temin edip keyifle okumaya başlayabilirsiniz.

SATRANÇ

Satranç Stefan Zweig

Kitabımızın yazarı Stefan Zweig’tir. Kitabımız 1942 yılında yayına alınmıştır. Yazarımız bu yıllarda Alman Nazilerinden kaçmış Arjantin’in Buenos Aires şehrinde kaleme almıştır. Yazarımız bu romanından sonra intihar

etmiştir. Bu kitap aynı zamanda bir intihar mektubu niteliği taşır.  Avusturyalı yazar 2. Dünya savaşının sıkıntılarını derinden yaşamıştır. Kitapta beyin Hummasına yakalanan birisi son günlerini satranç oynayarak geçirmeye başlar. Yaşama ve olaylara satranç oyunuyla bakmaya başlar. Olayın kahramanı Czentoviç tüm vaktini kendisi gibi cahil olan köylülerle geçirmektedir. Satranç tutkusunun peşinden koşarak Satrançta dünya şampiyonu olur. Elde ettiği kazancıda satranç oyun hamlesi gibi yönetmeye başlar. Satranç kitabı; ufkunuzu açıp, hayata ve dünyaya bakış açınızı değiştirecektir.

 

 

küçük prens özeti

KÜÇÜK PRENS

Kitabımızın yazarı Antoine de Saint-Exupery’dir. Kitapta yazarın çocukluğu anlatılır. Yazar 6 yaşındayken bir kitapta avını yutan boğa yılan resminden etkilenir. Bunun üzerine kendisi de fil yutmuş bir boğa yılan resmi çizer. Resmi gören büyükler ise bunun bir şapka olduğunu düşünür. Büyükleri resim yerine matematik, coğrafya gibi derslerle ilgilenmesi gerektiği yönünde tavsiyelerde bulunurlar. Yazar da bunun üzerine resmi bırakıp pilot olur. Pilotluk yaparken uçağı kaza yapar ve bir çöle iner. Çölde yalnız yaşamaya başlar. Bir gün bir çocuk sesi duyar. Çocuk başka bir gezegenden gelmiştir. Bu kitap; fantastik tarzda okunabilecek sürükleyici bir kitaptır.

İlgili Yazı: Okumaya Çekineceğiniz 8 Gerilim Kitabı

 

KENDİNE AİT BİR ODA

KENDİNE AİT BİR ODA

Kitabımızın yazarı Virginia Woolf’tur. Kitabımız 1932 yılında yayına alınmış olup 112 sayfadan oluşmaktadır. Bayan yazarımız güçlü bir feministtir. Bunu yazdığı 95 eserinde görebilirsiniz. Bu kitabında da bir kadının kurmaca yazacaksa kendisine ait parası ve odasının olması gerektiğini söyleyerek dönemim koşullarını anlatmaya çalışmıştır. Kendi ayakları üzerinde durmak isteyen ve ciddi yaşam mücadelesi veren kişilerin güç kazanmak adına bu kitabı mutlaka okumasını tavsiye ediyoruz.

Kolon Kanseri Nedir? Belirtileri Nelerdir? Kolon Kanseri Tedavisi

BİR SANATÇI GİBİ ARAKLAYIN

BİR SANATÇI GİBİ ARAKLAYIN konu özeti

Kitabımızın yazarı Austin Kleon’dur. Kitabımız 160 sayfadan oluşmaktadır. Kitap içinizdeki yaratıcılığı teşvik etmeye yardımcı bir rehberdir. Okuyucular kitabı okuduktan sonra sanatsal yaratıcı yönlerinin farkına varacaktır. Kitap; hiçbir şeyin orijinal olmadığını, etkileşiminin kaçınılmaz bir durum olduğunu, başkalarının çalışmalarının kopyalanarak daha güzel çalışmalar ortaya koyabileceğinizi aşılar. Kitap daha çok potansiyel enerjinizi fark etmenizi sağlar. İçinizdeki gücü keşfetmek adına mutlaka okumanız gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Saç Dökülmesi Nedir? Neden Olur? Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Kürk Mantolu Madonna

Kitabımızın yazarı Sabahattin Ali’dir. Kitabımız 160 sayfadan oluşmaktadır. Roman bankada işini kaybeden birisinin anlatımı ile başlar. Anlatıcı yolda gezerken eski okul arkadaşı Hamdi’yi görür. Arkadaşı Hamdi ona bir iş ayarlar.  İş yerinde Raif Efendi ile tanışır. Bu kişi etrafındaki kişiler tarafından ezilen fakat bu duruma tepki vermeyen birisidir. Roman geliştikçe yazar ile Raif Efendi ahbap olmaya başlar. Raif Efendi hastalandığı bir sırada yazar onu evinde ziyaret eder. Böylece Raif Efendi’yi daha yakından tanır. Raif Efendi evinde de iş yerine benzer muamele görmektedir. İçinizi sızlatacak bu kitabı bir solukta okuyacaksınız. İbretlik bir yaşam öyküsü okumak istiyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız. Kitap size yaşam sevinci aşılayacak, ufkunuzu genişletecek, sabırlı ve geniş olmayı öğretecektir. Okuduktan sonra birkaç kez daha okumak isteyeceğiniz bir kitaptır.

Şeker Portakalı

Dünya’nın en çok okunan kitapları arasında gösterilen Şeker portakalı 100 temel eserler arasına girmiştir. Tüm Dünya da 16 dile çevrilen bu eşsiz eser 2012 yılında filme uyarlanmıştır. Brezilyalı Jose Mauro de Vasconcelos  yazarın kendi çocukluğundan esinlenerek yazdığı da bilinmektedir. Fakir bir ailenin oğlu olan Zeze yaramazlıkları ile mahalle de nam salmış daha 5 yaşında bir çocuktur. Keskin zekası, okula gittiği günlerde de kullanmaya başlamıştır.

şeker portakalı geniş özeti

Zeze kendi başına okumayı çözebilecek kadar zeki olduğu için erken yaşta okula başlar. Okulda o yaramazlıkların hiçbirini yapmamaktadır. Sadece ablası ve öğretmeninin sözünü dinleyen Zeze mahalleden taşınmak zorunda kalırlar. Yeni taşındıkları eve bir türlü ısınamayan Zeze bahçelerinde ki Şeker Portakalı fidanı ile arkadaş olur. Bütün gün yaptıklarını gelip bu fidana anlatmaktadır. Yeni taşındığı yerde bir arkadaş edinir ve onu babası gibi görür. Arkadaşı zaman içinde ölünce Zeze de hastalanır ve artık Fidandan başka arkadaşı kalmaz.

Kaynaklar: Wikipedia

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu