Teknoloji

İşte O Beklenen PlayStation 5 Sesli Sohbet Özelliğinin Detayları!

Sony, PlayStation 8.0 güncellemesinin ardından çok daha kapsamlı olmayacak şekilde değindiği bir özelliğin detaylarını sundu. PlayStation’ın blogunda yer verilen bir açıklamada PlayStation 5 sesli sohbet özelliğinin nasıl çalışacağına dair oyuncular detaylı şekilde bilgilendirildi. Peki ama bu PlayStation 4 güncellemesinde duyurulan özellik tam olarak nasıl çalışacak? İşte PlayStation 5’te yer alacak ses kaydetme özelliği hakkında merak ettiğiniz her şey;

PlayStation 5 Sesli Sohbet Özelliği Nasıl Çalışacak?

PlayStation Küresel Tüketici Deneyimi Başkan Yardımcısı Catherine Jensen, cuma günü (16.10.2020) PlayStation’ın fotoğrafı blogunda yapmış olduğu açıklamada, PlayStation 5 sesli sohbet özelliği hakkında çok önemli bilgiler paylaştı. PlayStation Küresel Tüketici Deneyimi Başkan Yardımcısı Jensen tarafından paylaşılan blog yazısında topluluk davranış kurallarının ihlal edilmesinin önüne geçilecek yeni bir özelliğin detaylarına yer verildi.

Catherine Jensen tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlardan bahsedildi: “Oyuncuların PlaySation Network’teki taciz ve benzeri durumların mümkün olan en kısa süre içerisinde bildirebilmelerinin çok önemli olduğuna inanıyoruz. PlayStation 5’te oyuncuların sözlü tacizleri bildirmelerine olanak verecek yeni bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyoruz. Özelliğin tek gayesi, topluluk davranış kurallarımızı ihlal eden eylemler de dahil olmak üzere uygunsuz davranışların tamamının bildirilmesine yardım etmektir.”

PlayStation 4’te video oyunu oynayan kişiler, oyun konsoluna gelen 8.0 güncellemesinden sonra oyunculara gelen yeni özellik hakkında çok az bilgi verilmişti. PS5’in kasım ayında çıkacağını belirten Jensen, PlayStation 5 sesli sohbet özelliği sayesinde PlayStation 4 kullanıcıları ile sohbet etmenin de olanaklı hale geleceğini ifade etti ve özelliğin nasıl çalışacağını şu biçimde anlattı:

“PlayStation 5’te sesli bir biçimde sohbet edilen kullanıcılar, sesli sohbette yer alan herhangi birini taciz ediyorsa sesli sohbette taciz edilen kişi 40 saniyeye kadar ses kaydı alabilecek. Bu raporlar direk olarak PS5 konsolundan gönderilebilir. Sesli sohbetleri kayıt etme özelliğini devre dışı bırakma seçeneği olmayacak çünkü bu özellikten yalnızca özelliği etkinleştirenlerin değil başkaları ile çevrim içi olarak iletişime geçen herkesin kendini güvende hissetmesini istiyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu