Teknoloji

İşte Mars’a Kurulacak İlk Yerleşim Yeri!

SpaceX ve Tesla şirketlerinin sahibi olan Elon Musk, Mars’ın yüzeyinde kurulacak ilk üssün hangi bölgede olacağını belirtti. Musk, kolonizasyon konusunda bir hayli tutkulu olduğunu belirterek, ilk üs için gezegenin en kuzey noktasını seçti. Webtekno’dan Hasan Avcıoğlu’nun haberine göre, Amerika’li girişimci Elon Musk, Mars’ın yüzeyinde kurulacak koloninin hangi bölgede olacağını açıkladı. Musk, gezegenin en kuzey noktasını işaret etti. Farklı gezegenlerin kolonizasyonu denildiğinde şu anda en olası olan ise kızıl gezegen Mars olarak görülüyor. Farklı gezegenlerin insanlarca kolonizasyonu, genelde bilim kurgu külliyatında kendisine yer bulsa da son senelerde bu kolonizasyonun gerçekleşme ihtimali daha yüksek sesle dile getirilir oldu.

KIZIL GEZEGENİN EN KUZEYİNE KURULACAK

Ünlü iş insanı, 2020 Mars Society Virtual Convention sırasında Mars’ın yüzeyinde kurulacak ilk üssün bölgesini seçti. Buna göre tesis, kızıl gezegenin en kuzeyine konumlandırılacak. Tamamen buzdan oluşan bu bölge, gelecekteki kolonistlerin solunabilir hava ve enerji için kullanılabilecek.

MARS’A YOLCULUK TEK YÖNLÜ

SpaceX’in Mars’a ilk Starship uçuşunun dört yıl içerisinde gerçekleştirileceğini dile getiren Musk, gelecekteki kolonistlere de ikazlarda bulundu. Mars’a yolculuğun tek yönlü olabileceğini dile getiren Musk, ancak her ne olursa olsun bunun bir hayli görkemli olacağını da dile getirdi.
Kaynak Yeniçağ: Elon Musk açıkladı. Mars’taki ilk yerleşim yeri buraya kurulacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu