Kadın

İple Burun Estetiği Nedir?

Kuşkusuz keskin bir burun, insanların dikkatini hemen yüzünüze çeker. Hangi etnik köken veya milliyet olursanız olun, keskin, belirgin bir burun her zaman mükemmelliğin sembolüdür. İple burun estetiği ve avantajları…

İple Burun Estetiği Nedir? Avantajları Nelerdir?

Geçmişte insanlar burnu büyütmekten bahsederken genellikle geleneksel rinoplasti kastediyorlar. Burun derisi ile yumuşak dokuları birbirinden ayırarak burnu düzeltmek ve yeniden yapılandırmak için genellikle bıçak altına girmeyi içerir. Cerrah ne kadar deneyimli olursa olsun, bir rinoplasti ameliyatı ile ilişkili risklere sahiptir. İleri tıbbi teknoloji sayesinde, ameliyatsız burun iple kaldırma son birkaç yıldır Singapur’da popülerlik kazanıyor. Ameliyatsız olarak burnu büyütmenin ve konturlarını iyileştirmenin uygun bir yoludur.

Son birkaç ayda burun iple kaldırma için doktora giden insan sayısında artış gözlemlenmektedir. Bu ameliyatsız tedavi ile herkes için tanımlanmış bir buruna ulaşmak çok kolay hale gelmektedir.  Burun iple kaldırma işlemini denemeyi mi düşünüyorsunuz? İşte sahip olabileceğiniz bazı sık sorulan sorular:

Burun İplikleri Neden Yapılır?

Doktorların burun iple kaldırmak için kullandıkları ipler polidioksanondan (PDO) yapılmıştır. PDO, cerrahların ameliyattan sonra yaraları dikmek için kullandıkları sentetik emilebilir bir ipliktir. Tamamen güvenlidir ve insan vücudu ile biyolojik olarak uyumludur. Burun ipliği kaldırma tedavisinden yaklaşık 6 ay sonra ipler tamamen çözülecek ve burnunuz 8 ila 12 ay daha kaldırılmış pozisyonda kalmaya devam edecektir.

İple burun estetiği

Burun iple kaldırma tedavisinden kaynaklanan körlüğe neden olma riski, dermal dolgu tedavisinin aksine neredeyse yok denecek kadar azdır. Dermal dolgular, uzun yıllardır doktorlar tarafından burun büyütme işlemi için kullanılmaktadır. Uzun yılların tecrübesine rağmen bazı doktorlar cilt nekrozu ve hatta dolgu maddelerinin neden olduğu körlük gibi vasküler komplikasyonlar riski nedeniyle burun dolgusu tedavisi yapmamayı tercih etmektedir.

Öte yandan, iplikler kullanılarak bir iskele inşa edilerek burun için istenen yükseklik ve çıkıntı elde etmek için PDO ipleri kullanılarak burun ipliği kaldırma künt kanüller kullanılarak yerleştirilir. Burun ipliği kaldırmanın sonuçları etkileyicidir ve neredeyse hiç körlük riski yoktur.

Neden Bazı Burun İpliği Kaldırma Sonuçları Mükemmel Değil?

Tedaviye ilişkin herhangi bir şüpheniz varsa, tedaviye devam etmeye karar vermeden önce doktorla görüşmeli ve doktorun becerileri ve deneyiminden emin olmalısınız. Burun iple kaldırma işlemi oldukça basit bir tedavi olmasına rağmen, iyi bir doktor seçmek önemlidir. İstenilen sonucu görmek için gereken iplik sayısını belirlemek deneyimli bir doktor gerektirir Doktorun beceri ve deneyiminin yanı sıra, tedavinin sonucu da şunlara bağlıdır:

İplik kalınlığı

Konu uzunluğu

İpliklerdeki çapa türü (genellikle dişli olarak bilinir)

Kullanılan iş parçacığı sayısı

İplikte bulunan doğru kalınlık ve dişli türü, burun büyütme işleminin sonucunu etkilemede önemlidir. Bu şartlar karşılanmazsa burun iple kaldırma tedavisi sadece burnu sıkılaştırır ancak hastanın istediği yükseklik ve çıkıntıyı sağlamaz.

Görünür sonucu görmek için bir tedavi yeterlidir. Kullanılan doğru tip iplikler ve iplerin doğru yerleştirilmesi ile, bir tedaviden sonra iyi bir sonuç görebilmelisiniz. İzler burunda 6 ay kalacaktır. Çözüldüklerinde iplerden kolajen uyarılması nedeniyle burun 8 ila 12 ay daha yüksekte kalacaktır. Düzenli olarak tekrarlanırsa, kişiye bağlı olarak 24 aya kadar veya daha uzun süren sonucu görebilirsiniz.

Burun Dolgusu veya Burun İple Kaldırma Seçeneklerinden Hangisi Daha İyi?

Bu, hedefinize ve neyi başarmayı umduğunuza bağlıdır. İple kaldırmanın özelliklerine göre tedavinin yararları:

PDO iplerinin birkaç kez takılması nedeniyle burun 2 gün boyunca ağrılı olabilir. Burun konturunda gözle görülür iyileşme olur. Daha ince bir burun köprüsü elde edilir. Burun genişliğini azalır.

Merkezin biraz dışında kalan burun, kötü tanımlanmış köprülü burun, büyük burun ucu, burun ucu açısı zayıf olan burun, geniş burun bu tip burunlarda daha etkilidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu