Teknoloji

iPhone iOS Güncelleme Nasıl Yapılır?

Birçok telefon markası çıkarttıkları telefon modellerine sık sık güncelleme getiriyor. Bu güncellemeler sayesinde telefonlar gem güncel hem de güvenli kalıyor. Teknoloji devi Apple getirdiği güncellemeler sayesinde hem kullanıcılara yeni özellikler tanımlıyor hem de telefonun bazı iyileştirmelerini gerçekleştiriyor. Cihazımızın güvende kalması ve verilerimizin korunması için Apple tarafından getirilen bu güncellemeleri yapmanız gerekiyor.

Apple telefona sahipseniz ve mevcut bir güncelleme bulunuyorsa mutlaka güvenliğiniz ve verilerinizin korunması amacıyla bu güncellemeleri kurmanız gerekiyor. Aşağıda yer alan bilgileri takip ederek ve uygulayarak Apple telefonunuzu nasıl güncelleyeceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Apple Telefon Güncelleme

iPhone telefonunuzu güncellemeniz için gereken pek bir şey yok aslında. Yapmanız gereken tek şey telefonunuzun Ayarlar bölümüne gelerek Genel yolunu takip etmeniz ve bu yol sonrası karşınıza çıkan Yazılım Güncelleme seçeneğine tıklamanız. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra cihazınızda herhangi bir güncelleme olup olmadığı denetlenecek ve eğer bir güncelleme bulunuyorsa telefonunuz otomatik olarak güncellenecektir.

iphone ios guncelleme nasil yapilir 2
itunes güncelleme

iTunes Yardımıyla iPhone Günceleme

Eğer telefonunuzda yeni bir güncelleme bulunuyor ancak bu güncellemeyi telefon üzerinden yükleyemiyorsanız iTunes bu konuda sizlere yardımcı olabilir. Öncelikle telefonunuz fiziksel kablo yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın. Daha sonra bilgisayarınızda bulunan iTunes programını çalıştırın. Programın arayüzünde bulunan Güncellemeleri Denetle butonuna basın. Bu adımlar sonrası telefonunuz için yeni bir güncelleme bulunuyorsa karşınıza İndir ve Yükle seçeneği çıkacaktır. Apple’ın Şartlar ve Koşulları’nı onayladıktan sonra bu güncellemeyi indirebilir ve telefonunuz üzerinden aktif edebilirsiniz. iTunes üzerinden yapılan telefon güncellemelerinde telefon şarjı %50’nin üzerinde, kablosuz bağlantı şekli de aktif olmalıdır. Kablosuz bağlantı olmadan Veri üzerinden de güncellemeleri indirebilirsiniz. Ancak güncelleme boyutu büyükse Veri kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu