Teknoloji

iPhone 12’nin Panel Detayları Sızdırıldı

Apple’ın iPhone 12 duyurusundan sonra birçok sızıntılar gerçekleştirdi. Bu sızıntıların birçoğu sahte olsa da doğruluk payı yüksek olan sızıntılar da mevcut. Kısa bir süre önce yabancı bir telefon forumunda iPhone 12 ekranına ait bazı görseller paylaşıldı. Bu görseller Apple’in yeni iPhone 12’sine ait ekran paneli olduğu iddia edildi. Eğer fotoğraftaki panel gerçekten de iPhone 12’ye aitse, Apple’in Face ID özelliğinde bazı değişiklikler yaptığını görüyor gibiyiz.

Face ID Özelliğinde Herhangi Bir Değişiklik Yok

Sızıdırılan görüntüdeki açıklama sadece iPhone 12‘nin paneli olduğu iddiasından ibaret. Yani görselle ilgili net bir bilgi paylaşılmış değil. Bununla beraber sızdırılan görüntüdeki panelin 5.4 inç mi yoksa 6.1 inç mi olduğu gözle ayırt edilemiyor. Ancak panelden görüldüğü üzere eğer sızıntılar doğruyla Apple ilk defa giriş seviyesindeki bir modelde OLED ekran kullanmış durumda. Ayrıca panelde dikkat çeken bir diğer özellik ise Face ID sensörü oluyor. Sızdırılan panelin en üst kısmında bulunan Face ID sensörü diğer modellerle aynı bölümde yer alıyor. Bu da Face ID özelliğinde herhangi bir değişikliğin olmayacağı iddiasını beraberinde getiriyor.

iphone 12nin panel detaylari sizdirildi 2

iPhone 12’de İnce Çentik Detayı Bulunmuyor

Son olarak sızdırılan görseldeki çentik boyutu dikkatleri çekiyor. Daha önce ortaya atılan iddialara göre Apple, iPhone 12 modelinde daha ince çentik kullanacaktı. Ancak sızdırılan görsellerde çentik boyutu diğer modellerle aynı olduğu gözüküyor. Bu da daha ince bir çentik kullanılacağı iddiasını suya düşürmüş oluyor. Bu görseller üzerine atılan iddiaların bir tanesi de iPhone 12 Pro modelinde daha farklı bir tasarıma gidileceği oldu. Eğer ortaya atılan iddialar doğruysa Apple, iPhone 12 yerine iPhone 12 Pro modelinde ince çentik detayını kullanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu