Nasıl Yapılır?

iOS 14’te Ana Ekran Düzenlemesi Nasıl Yapılır?

Bulunduğumuz dönem itibariyle teknoloji firmalar diğer sektörlerdeki şirketlere nazaran daha ön plandalar. Kuşkusuz günümüz insanının teknolojinin kazandırdıklarına alışması ve vazgeçmemesi bunda büyük pay sahibi. Dolayısıyla yeni bir cihaz ve ürün tanıtıldığında hemen çıkış tarihi ve etiket fiyatı merak ediliyor. Genellikle de piyasaya sürülmesinden hemen sonra bahsettiğimiz ürünleri çevremizde bolca kullanan kişiyi görmekteyiz. Böylece cihazların, yazılımların ne kadar kişiselleştirilebildiği hususunun altını çizmekte fayda var. Neticede kapalı kutu şeklinde lanse edilen iOS platformunda bile eskideki versiyonlara göre farklı seçenekler mevcut. Özellikle iOS 14 sürümü ile beraber üçüncü parti uygulamalarla Android’de yapılan neredeyse tüm aktiviteleri bünyesinde topladı. Fiziksel anlamda rengine, aksesuarına karar veren kullanıcılar, direkt cihazın içindeki programlamaya dahi ulaşıp değişiklik yaparak istiyor. Örneğin iOS 14’te ana ekran düzenlemesi için çokça nasıl yapılır yönünde sorular duyuyoruz. Keyfi düzenlemelerin haricinde ekrandaki simgeleri değiştirerek anlık, acele işlemlerde vakit kaybetmek istemeyenler de ifade ettiğimiz güncellemeden faydalanmayı amaçlıyor.

ios 14 te ekran duzenlemesi ve simgeleri degistirme

iOS 14’te Ana Ekran Düzenlemesi ve Simgeleri Değiştirme

Widget adı verilen ekran içinde ekran özelliği bir süredir Android telefonlarının tercih sebebiydi. Halihazırda iPhone ve diğer Apple ürünleri adına çeşitli alternatifleri bulabilsek de hiçbirisi istenen sağlıklı sonucu ortaya koyamadı. Geliştiriciler konuya parmak basarak direkt dahili yapısına bahsettiğimiz değişikliği ekledi. Yine ekranı çeşitlendirebilmek yönündeki taleplere kısayollar oluşturabilme, bunlara uygun simge kullanabilme imkanı sunularak hitap edilmiş. iOS 14 ile birlikte gelen ekran düzenlemeleri ve simge değiştirme işlemleri için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. Öncelikle cihazda yüklü değilse, aklınıza gelebilecek neredeyse tüm simgeleri barındıran Teams uygulamasını yükleyin.
  2. İndirip kurduktan sonra açın ve sağ tarafta yer alan + ifadesine dokunup Eylem Ekle’ye basın.
  3. Gelen pencerede Uygulamayı Aç deyip İşlemler kısmında Aç yazısını seçin.
  4. Seç butonuna tıkladıktan sonra bütün uygulamaların listesini göreceksiniz.
  5. Simge değişikliği gerçekleştirme arzusunda olduğunuz uygulamaya tıklayın. Uygulamanız kısayola eklendiyse sağ üst tarafta bulunan üç noktalı simgeye basın. Devamında belirlediğiniz kısayola bir isim verin.
  6. Ana Ekrana Ekle seçeneğini kullanın. Ardından ana ekran simgesine göre de isim belirlediyseniz metin bölmesinin kenarındaki simgeye tıklamalısınız. Önünüze Fotoğraf Seç bölümü gelecektir.
  7. Simge şeklinde kullanacağınız görseli galerinizden seçin.
  8. Sonraki pencerede boyutlandırmayı ayarlayın ve alttaki Seç’e basın.
  9. Ekrandaki sağ üst köşeden Ekle ifadesine dokunun. Devamında uygulama ana ekranda yer aldıysa Bitti diyerek iOS 14 ekran düzenlemesi işlemlerini tamamlayın.

Eğer ki ekran düzenlemesi haricinde iOS 14 Kurulumunda problem yaşıyorsanız hazırladığımız yazıdan faydalanabilirsiniz: iOS 14 Kurulumu Nasıl Yapılır? iOS 14 Nasıl Yüklenir?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İphone iyice gözden düşmeye başladı. Bu haber de bunun kanıtı gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu