Nasıl Yapılır?

iOS 14 Kurulumu Nasıl Yapılır? iOS 14 Nasıl Yüklenir?

Teknoloji dünyasının öne gelen firmalarından Apple çıkarttığı ürünleri parlatmaya devam ediyor. En son iOS 14‘ün betasını çıkarmış ve fazla sürmeden tam sürümünün yayınlanacağını belirtmişti. Yetkililerin duyurusu üzerine 16 Eylül 2020 itibariyle kurulmaya başlanan mobil işletim sisteminin yeni versiyonu, içerisinde pek çok özelliği barındırıyor. Önceden yapılamayan aklınıza gelebilecek aktivitelerin önemli bölümü ekstradan uygulama yüklemeye gerek kalınmadan gerçekleştirilebilecek. Tanıtımı WWDC 2020’de yapılmıştı ve bu etkinlik dünya genelinde her türden sektörü vuran pandemi yüzünden online formatta düzenlenmişti. iPhone kullanıcılarının birçoğu hemen iOS 14 kurulumu yapıp geliştirilen özelliklerden faydalanmak istiyor. Yüklemeyi yapamayanlara yönelik iOS 14 nasıl kurulur ve yüklenir başlığında bir yazı hazırladık. Maddeler halinde sıraladığımız yöntemi denediğinizde amacınıza kolaylıkla ulaşacaksınız.

iOS 14 Güncelleme Kurulumu Yapmak

iOS 14 Güncelleme Kurulumu Yapmak

17 Eylül 2020’nin ilk saatleri itibariyle Türkiye pazarına çıkarılan versiyon için yükleme nasıl yapılır diyenler şu sıralamayı takip edebilir:

  1. Öncelikle oluşabilecek aksiliklerden zararsız kurtulabilmek adına yedek alın.
  2. Cihazı şarja takıp Wi-Fi aracılığıyla internet bağlantısı kurun.
  3. iPhone’un Ayarlar bölümüne girin.
  4. Ayarlar’dan Genel isimli menüye tıklayıp Yazılım Güncelleme ifadesine dokunun. iOS 14 güncellemesi kurulumu için gelen ekranda bilgiler bulunacaktır.
  5. İndir ve Yükle butonuna bastığınızda aygıtınıza yüklenmeye başlanacak.
  6. İndirme sonrasında güncellemeyi yükleme adımında Yükle seçeneğini kullanın.
  7. Kurulumun başladığı anda cihaz kapanırken ekranda iki bar çubuğu yer alacak. Çubukların kaybolmasının ardından yeniden açılacaktır.

Sıralamaya uygun şekilde bahsettiğimiz adımları uyguladığınız taktirde ilerlediyseniz son aşamadaki Yükle‘den sonra tamamlanana kadar telefonu kullanamayacaksınız. Bu yüzden size uygun zamanı seçmenizi tavsiye ederiz.

iOS 14 Kurulumu Hangi Telefonlarda Yapılır?

iOS 14 Kurulumu Hangi Telefonlarda Yapılır?

Alışkanlık haline gelen her sene yeni bir cihaz üretimi sebebiyle herkesin elinde farklı bir model bulunuyor. Başta iPhone serisi Apple’ın üzerinde durduğu bir ürünken acaba iPod gibi diğer ürünlere de iOS 14 geldi mi sorusu soruluyor. iPhone 6s ve 6s Plus sonrasındaki bütün iPhone serisi güncellemeden faydalanacak. Bunun yanında 7. nesil iPhone touch da bu güncellemeye dahil edildi. Böylece geniş yelpazedeki cihazlara güncellemenin sunulduğunu söyleyebiliriz.

iOS 14 Kurulumu Nasıl Yapılır? Nasıl Yüklenir?

iOS 14 Özellikleri Neledir?

Gelen özelliklerin ana maddelerine bakacak olursak ilk sıralamada widget desteği yer alıyor. Android telefonlarda ana ekran üzerinde çeşitli uygulamalara ve alanlara ulaşım sağlayan kutucukları artık iPhone’da da yapabileceğiz. Böylece yıllardır konu edilen kişiselleştirememe problemi ortadan kalkıyor. Ayrıca Picture in Pictore adı verilen ekran içinde ekran metodu artık Apple üretimlerinde de mümkün. Örneğin bir video izlerken videoyu küçültüp farklı uygulamaları çalıştırabileceksiniz. Böylelikle aynı anda birden fazla işinizi halledebileceksiniz. Apple’ın hazırladığı sayfaya da göz atmanızı tavsiye ederiz: https://www.apple.com/tr/ios/ios-14/

Ayrıca güncelleme sonrası çeşitli kişilerin numarasını engellemek isterseniz bu yazımızı okuyabilirsiniz: iPhone’da Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu