ÖnerilerGenel

İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir? Detaylarıyla

İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Hepsi Bu yazımızda genel olarak verilmiştir. Günümüzde çalışan insanların maaşlarının yetmemesinden dolayı birçok insan ek iş yaparak kazancınız arttırmak ister. Ancak sadece çalışanların değil evde oturan ev hanımlarının internet üzerinden çalışarak para kazanması mümkün.

İnternet de sadece çok zaman ayırarak ciddi anlam da para kazanacağınız işler bulunuyor. Ancak bu işleri yapabilmek için evde birkaç saatinizi ayırmakla birlikte yapabileceğiniz işler olması da önemlidir. İnternetten para kazanmak için yapılan işler oldukça geniştir.

İlgili Makaleler

Makale yazarak para kazanmak, blog sayfası açmak, ürün ekleyerek satış yapmak son dönemler de oldukça tercih edilen işler arasında yer alıyor. Bu işleri yapabilmek için biraz zaman ayırmak ve bu işleri yapabiliyor olmanız gerekir.

Yazı Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanmak
Makale yazarak para kazanmak

İnternet üzerinden son dönemler de yapılan işlerden bir tanesi olan yazı yazarak para kazanma işi oldukça rağbet gören ve fazla kazandıran bir iştir. Yazı yazma ve noktalama işaretleri kurallarını bilen herkes yazı yazarak çok rahat bir şekilde para kazanabilir. Bunun için makale sitelerine üye olarak başlamanız mümkün. Yazılan kelimelere göre belli ücretler verilir ve her site de belli bir limit bulunur. Bu limite ulaştığınız zaman para çekme talebinde bulunabilirsiniz.

 • Kopyalama işleri: Kurumsal sitelerin ihtiyacı olan bir çok ürünleri bu şekilde sitelere ekleyebilirsiniz.
 • Makale Özgünleştirmek: Bu iş kopya makaleleri içlerinde düzenlemeler yaparak ilerlenmektedir. Kopya makaleler kendinize özgü eklemeler ve düzenlemelerle olmaktadır.
 • Özgün Makale yazmak: Araştırma yaparak makale konusuna hakim olduktan sonra kendinize ait yazılardır.
 • Haberler; Haber sitelerine editörlük yapabilirsiniz.
 • Editörlük: İnternet üzerine hemen hemen bütün sitelerin ihtiyacıdır editörler. Her sektöre uygun yazılar ekleyebilirsiniz.

Blog Sayfası Açmak

Blog Sayfası Açarak Para Kazanmak
Blog Sayfası Açarak Para Kazanmak

Blog sayfası açarak para kazanmak genellikle gençlerin yaptığı bir iştir. Gidip gezilen yerleri blog sayfası adı altında toplayarak para kazananlar bu anlam da ciddi anlam da kazançlar sağlar. İnternet üzerinden yapılan bir iş olarak görülse de geçmiş dönemler de gitmiş olduğunuz yerlerin fotoğraflarını ekleyerek ve ulaşım hakkında gerekli bilgileri vererek de para kazanmak mümkün. Blog sayfası açtığınız zaman reklamını iyi bir şekilde yapmak gerekir. Açılan site ne kadar fazla tıklanır ve okunursa o kadar fazla kazancınız olur. Bu nedenle blog sayfası açmak internet üzerinden yapılan bir iş olduğu için iyi bir kazanç sağlar. Blog sitesi fikirleri;

 • Gezi Blogları: Yazımızda anlattığımız gibi gezmeyi seven biriyseniz gezdiğiniz yerleri yayınlayabilirsiniz.
 • Sağlık Blogları: Diyet, hastalıkların bilgileri gibi bir çok alana yayılabilir.
 • Hobi Blogları: Evinizde yaptığınız hobileri paylaşabilir nasıl yapıldığına dair ip uçları verebilirsiniz.
 • Otomobil Blogları: Tamir, bakım, elektronik parça tanıtımları gibi onlarca blog fikirleri bulabilirsiniz.

Blog sayfalarınızın Analizini Yapmak istemez misiniz? Alexa Site Bilgisi Sorgulama yazımızı okumanızı tavsiye etmekteyiz.

İnternet Üzerinden Satış Yapmak

İnternet üzerinden satış yapmak
İnternet üzerinden satış yapmak

İnternet üzerinden yapılan satışlar oldukça artmış ve ciddi anlamda da kazançlar getirmektedir. Ürünlerinizi eklemek için birçok uygulama bulunuyor. Bu uygulamalara istediğiniz ürünleri ekleyerek çok daha uygun fiyatlara satış yapmak mümkün. Bazı uygulamalar da ikinci el satışlar da yapılır.

İnternet üzerinden yapılan satışlar;

 • Kıyafet, çanta satışları
 • Takı satışları
 • Kozmetik ürünleri
 • Teknolojik aletlerin satışını yapmak mümkün.

İnternet üzerinden satış yaparak kazanç sağlamak isterseniz de daha uygun fiyatlara ürünleri satmak daha mantıklı olabilir.

İnternetten Ne Kadar Kazanç Sağlanır?

İnternet üzerinden yapılan işler de kazançlar genellikle işlere göre değişiklik gösterir. Eğer ürün satışı yapılıyorsa daha fazla kazanç sağlamak mümkün. Çünkü satılan ürünler oldukça fazladır. Ancak oturduğunuz yerden yazı yazarak para kazanma işi yapacaksanız eğer yazılan kelime başına belli bir ücret alırsınız. Bunun için de makale hizmeti vereceğiniz sitenin ürün fiyatı ve komisyonları belirleyecektir.

Dipnot: Ayrıca onlarca dökümanları Google dan bulabilme şansına sahipsiniz. Yeter ki azimli ve sabırlı olun.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu