Teknoloji

Internet Explorer Kullananlara Kötü Haber!

Kullanıcılarını Microsoft Edge’e yönlendirmeye başladığı Internet Explorer’daki uyumsuz siteler arasında Instagram, YouTube, Twitter, Hotstar ve Yahoo Mail yer alıyor.

Microsoft, ikincisi ile uyumlu olmayan web sitelerine erişmeye çalıştıklarında kullanıcıları Internet Explorer’dan Microsoft Edge’e yönlendirecektir. Önümüzdeki ay piyasaya sürülecek olan Microsoft Edge Stable sürüm 87 ile başlayarak, kullanıcılara neden yeniden yönlendirildiklerini açıklayan bir kerelik bir iletişim kutusu gösterilecek ve ardından verileri Edge’e aktarılacaktır. Microsoft ayrıca Edge tarayıcısının başlangıç ​​süresini iyileştirmek için yeni bir özelliği test ediyor. Başlangıç ​​desteği olarak isimlendirilen özellik, arka planda bir dizi Microsoft Edge işlemi başlatacak, bu şekilde Edge başlatıldığında daha hızlı kullanılabilir olacak.

Kullanıcılar yeniden yönlendirildikten sonra Microsoft Edge’de siteleri açmaya izin verdikten sonra sık kullanılanlar, parolalar, arama motorları, açık sekmeler, geçmiş, ayarlar, tanımlama bilgileri ve en temel sayfa gibi göz atma verileri Internet Explorer’dan Microsoft Edge’e yönlendirilecektir

Bir site Internet Explorer’dan Microsoft Edge’e yeniden yönlendirildiğinde, daha önce içeriği yoksa siteyi yüklemeye çalışan Internet Explorer sekmesi kapen temelcaktır. Etkin sekmeleri var ise sitenin neden Edge’e yeniden yönlendirildiğini açıklayan bir Microsoft destek sayfasına yönlendirecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu