Teknoloji

Instagram’ın 10. Yılına Özel Ayarlanabilir Simgeler

Facebook tarafından satın alındıktan sonra hızlı büyümesine devam etmekte olan Instagram 10. Yaşını kutluyor. Facebook’un en önemli yatırımları arasında yer alan Instagram 10. Yaşına özel olarak uygulamanın simgesinin değiştirilmesine izin veriyor. Kullanıcılar bu manada Instagram’ın eski simgelerini de kullanabiliyor.

Kullanıcılar Instagram’ın simgesini değiştirmek için “Ayarlar” menüsüne girdikten sonra sayfanın yukarısına çıkarak simge değiştirme bölümünü görebiliyor. Kullanıcılar burdan Instagram’ı istedikleri simge ile kullanabiliyor. Sadece 1 aylık geçerli olacak olan bu durumla beraber kullanıcılar Instagram logosunu beğendikleri logo ile değiştirebilecekler.

Messenger ve Instagram Mesajları Bir Araya Geliyor

Sosyal medya platformları arasında en çok kullanılan uygulamalardan birisi olan Instagram, uzun zamandan beri üstünde çalışılan Messenger adımını resmen gerçekleştirdi. Sosyal medya devi Facebook bilindiği gibi bir süredir “Messenger, Instagram ve WhatsApp” mesajlarını bir araya getirme çalışması yapıyordu. Facebook’un kişilerin mesajlarına istedikleri her servisten ulaşma olanağı sunan bu teknik servisin alt yapısı için Facebook tarafından fotoğrafı duyuru yapıldı.

Şimdilik bu süreçte WhatsApp yer almıyor olsa da iOS ve Android kullanıcıları artık Facebook Messenger ve Instagram kutularını bir arada görmeye başladı. Kısa süre içerisinde ülkemizde de kullanılacak olan bu teknik servisin aktif hale gelmesini kullanıcılar seçenebilecek. Kullanıcılar bu manada teknik servisi kullanıp kullanmamayı tercih edebilecek. Bu uygulamayla beraber kullanıcıların mesajlarını görebilmeleri için farklı uygulamalara girmelerine gerek kalmayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu