Sosyal Medya

Instagram Reels Yeni Ses Özelliği!

Instagram’ın geride bıraktığımız aylarda TikTok’a rakip olması için duyurduğu Reels özelliğinin oldukça kısa kullanıcılar tarafından benimsenip benimsenmeyeceği henüz belli değil. Lakin Instagram, her şeye rağmen rekabeti elden bırakmamak ve rakibine aman vermemek adına Reels üstünde tüm çalışmalarına devam ediyor.

Bu haftadan itibaren sosyal ağ devi, Reels’ı TikTok’un kullanım trendleriyle daha uyumlu hale getirmek adına geliştirmiş olduğu yeni ses fonksiyonlarıni kullanıma sundu.

Yeni Instagram Reels fonksiyonları şu biçimde:

  • Sesi kaydetme: Bu, kullanıcılara sesleri uygulama içinde daha sonra kullanabilmek üzere kaydetme olanağı sağlıyor. Kullanıcılar, kaydettikleri sesleri Reels kliplerinde istedikleri zaman kullanabilirler.
  • Paylaşım: Kullanıcılar artık DM belirli bir ses parçasını kullanan Reels koleksiyonlarını paylaşabilecekler.
  • Aynı sesi kullanan videoları algılama: Instagram kullanıcıları, Reels’ta artık sesleri ve müzikleri kullanan diğer videoları da tarayabilecek.

Bu yeni eklemeler, Instagram’ın TikTok ile rekabet edebilmek adına yapmış olduğu çalışmaların bir parçası. TikTok ve muadili uygulamalarda günden güne ses ve müzik kullanımı artıyor, bu sebeple Instagram da zamanın trendlerine uyum sağlamak adına bu fonksiyonları Reels platformuna ekledi.

Sosyal Medyanın Olumlu Etkileri Nelerdir?

Reels güncellemelerinin bu denli sıklaşması, Instagram’ın TikTok’a yetişmek için ürünü hızlı bir biçimde geliştirmeye çalıştığını gösteriyor. Ancak görünen o ki Amerika’deki TikTok krizi de çözüldüğü için, Instagram’ın Reels’ı öne çıkarma çabalarına epey bir süre daha sürmesi gerekecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu