Sosyal MedyaTeknoloji

İnstagram 5 Yeni Özellik ile Güncelleme yapmaya Kalkışıyor

İnstagram’dan 5 Yeni Özellik

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olarak öne çıkan İnstagram kullanıcılarına daha iyi deneyim verebilme uğruna çalışmalarını hızla devam ettirmekte. Dünya nüfusunun % 45’i açıklanan veriler doğrultusunda İnstagram kullanıcısı. Bu da 3,8 Milyar insan anlamına gelmekte. Her geçen gün daha da büyüyen sosyal platform yeni özellikleri sayesinde siber hakların gizliliği bir yana daha iyi etkileşimler almanın da altını çiziyor.

İçerik Üreticilerine Müjde

İnstagram içerik üreticilerine müjdeli haberler verilmeye başlandı. İnsight özelliğine daha çabuk erişim için yapılacak bu çalışmalar, instagramın içerik üreten sayfa ya da kişisel hesaplara yarayacak bir özellik olarak sunulacak gibi durmaktadır. İşte o eklenecek 5 Özellik

1- İnsights butonu takipçiler hakkında daha fazla detaylı bilgiliyi sunacak ve hızlı erişim sağlayabilecek. Böylelikle içerik üreticilerinin işleri bir nebze de olsa hafiflemiş olacak.

2- Bir diğer eklenecek özellikler arasında “ilet” seçeneği eklenecek. Bu özellik sayesinde içerikler kişilere hemen olarak iletilebilecek ayrıca iletilecek kişi sayısı kısıtlanacak. Şöyle ki önceden yönlendirebildiğimiz medyalar artık belli sayıda kişilere iletilecek.

3- İnstagram da silinen mesajların bilgileri verilebilecek. Bu özellik daha önce mesajların silindiğinde detaylarını göremiyorduk. Artık bu özellik sayesinde silinen mesajların detaylarını görebileceğiz. Yani yanlış atılacak mesajlara artık daha dikkat edilmesi gerekildiğinin altını çizebiliriz.

4- En can alıcı özellik bence bu. Hikayeler artık belirli başlıklar altında yayınlanabilecek. Bu özellik içerik üreticileri tarafından daha çok beklenen bir şeydi. Bunun yanında İnstagram ve Messenger Rooms ile birlikte çalışarak 40 kişiden fazla katılım sağlanabiliyor.

5- İnstagram canlı yayında Başlık dönemi geliyor. Bu özellik ile canlı yayında geriden gelip katılanlar için ne hakkında konuşma ya da tartışma yapılıyor bilinecek. Böylelikle bilgilendirmeler ve konuşmalar bu detayların dışına çıkmayacak gibi duruyor.

Sosyal Medyanın Olumlu Etkileri Nelerdir?

İntagram’ın bu özellikleri eklemesi belki günler içinde yayınlanacak ama şimdilik deneme aşamasında olduğu da aşikar. Korona virüs ile mücadele ederken evlerimizde en çok kullandığımız uygulamalardan biri olan İnstagram kullanıcılarının bu özelliklere nasıl tepkiler verebileceğini henüz öngöremiyor. Araştırma ekibimiz tarafından derlenen bu yazıda sorduğumuz bir çok kişi bu uygulamaların geç kaldığını dahi söylemekte.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu