Oyun

Insomniac Games’e ölüm tehditleri geliyor!

Insomniac Games’in PlayStation 5’e özel olarak geliştirmiş olduğu Marvel’s Spider-Man Remastered ile köklü değişiklikler yaptı. Oyunda yapılan yeni nesil grafik yükseltmelerinin beraberinde Peter Parker‘ın modellemesi bütünüyle yenilendi. Ancak kahraman üstünde yapılan bu büyük değişiklik bazılarının hoşuna gitmemiş gibi görünüyor.

Marvel’s Spider-Man’in geliştiricisi Insomniac Games, Peter Parker’ın yeniden yapılandırılması sebebiyle ölüm tehditleri almaya başladı. Oyunun yaratıcı yönetmeni Bryan Intihar Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda tehditler aldıklarını doğruladı. The Last of Us Part II’nin hikayesini beğenmeyenler de Naughty Dog’a benzer tacizlerde bulunmuştu.

Marvel’s Spider-Man yaratıcı yönetmeni Bryan Intihar’ın paylaşımında “Spidey hayranlarımıza: Tutkunuzu çok takdir ediyorum, ancak bana gönderdiğiniz ‘Peşinizi bırakmayacağız ve sizi bulacağız. Bunu şimdi düzeltin’ şeklindeki tehdit mesajları hiç hoş değil. Bugünün dünyasında olup bitenlerle, iyilik için birleşelim ve birbirimize saygılı olalım. Teşekkür ederim.” denildi.

Bryan Intihar’a oyun sektörün öncü isimlerinden destek geldi
The Last of Us Part II’nin ardından benzer tehditler ve tacizlerle uğraşan Naughty Dog Başkan Yardımcısı Neil Druckmann‘dan Bryan Intihar’a destek geldi. Druckmann, “…bu pisliklerle uğraşmak mecburiyetinde kaldığın için üzgünüm Bryan” paylaşımını yaptı. Druckmann’ın beraberinde God of War yönetmeni Cory Barlog da tepkisini dile getirdi. Barlog, “Ne halt ediyorsunuz millet? Lütfen, yapmayın… Bunu yapmayın. Insomniac ekibinin tamamı çalışkan ve muhteşem insanlarla dolu. Bu doğru bir yol değil. Sevdiğimiz şeyleri yapan insanlara karşı çok daha iyi olmalıyız.” denildi.

İnternet üzerinden yapılan tehditler son zamanlarda bir hayli arttı. Oyun sektörü son zamanlarda daha popüler hale geldi ve geliştiriciler artık tanınan yüzler haline geldi. Ayrıca iletişimde sınırların kalkması, bu tarz olayların daha fazla görülmesine yol açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu