Teknoloji

Huawei’den Yeni Nesil Kablosuz Kulaklık!

Huawei’in yeni nesil Kablosuz kulaklığı sesleri çok temiz veriyor, hatta en iyisi diyebiliriz. Aktif gürültü önleme fonksiyonları son derece başarılı ve büyük pil sayesinde tek şarj ile uzun vadeli kullanmayı mümkün kılıyor. Her kulaklık yaklaşık 6.1 gram ağırlıktayken taşıma ve şarj çantası da yaklaşık 60 gram gibi bir ağırlığa sahip.

huawei freebuds proUygulamayı kurup Bluetooth bağlantısını aktifleştirdiğinizde, saniyeler içinde telefonunuz ile kulaklığınız eşleşiyor. Bluetooth 5.2 bağlantı kuran cihaz, ilave olarak aynı anda iki cihaza bağlanabiliyor. Örneğin, eğer bir Huawei Watch GT 2 Pro akıllı saatiniz var ise, bu saatinizin üstünde yer alan müzik kütüphanenizden kulaklıklarınız yararlanabilirsiniz. Ürün, farklı boyutlarda toplamda 3 başlık seçeneğiyle geliyor ve bu şekilde en uygununu seçebiliyorsunuz. Hatta AI Life uygulaması da kulaklık başlıklarının kulağınızla uyumlu olup olmadıklarını test edebiliyorsunuz. Ai Lİfe uygulamasına giderek bu alternatifler arasında seçim yapabiliyor, sonrasında kulaklığınıza gerçekleştireceğiniz dokunuşlarla gürültü önlemeyi aktifleştirebiliyor veya devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki Freebuds Pro’daki gürültü önleme teknolojisi, şimdiye dek kullanmış olduğumuz kulaklıklar arasında belki de en iyisiydi. Özellikle metro ve otobüs gibi gürültülü ortamlarda bile nerdeyse hiçbir dış etkene maruz kalmadan müziklerinizi dinleyebiliyorsunuz.

Şimdi biraz da dokunuşlar ve verilen cevaplardan söz edelim. Huawei’nin patentli hareket algoritması sayesinde cihazın kullanımı rahat. Sağ veya sol kulaklığa bir kez sıkıştırarak dokunursanız şarkı duruyor, tekrar yaparsanız kaldığı yerden devam ediyor.

İki kez sıkıştırma hareketini yaparsanız bir sonraki şarkıya geçiyor. Üç kez arka arkaya sıkıştırarak önceki şarkıya geri dönebilir, bir kez uzunca sıkıştırırsanız da gürültü modunu açabilir veya kapatabilirsiniz. İsterseniz sanal asistanı aktifleştirme seçeneğiniz de var. Zaten siz kulaklığı sıkıştırdığınızda, “tık” sesini de duyuyor ve doğru hamle yaptığınızı anlıyorsunuz. Peki ya sesleri nasıl yükseltip alçaltacağız. Bunlar için de parmağınızla yukarıya veya aşağıya doğru kaydırma hareketi yapmalısınız. Tek kulaklığı çıkarınca müzik otomatikman duruyor mu diye sorarsanız, evet, duruyor.

Kulaklığın ses kalitesi nasıl?

huawei freebuds pro 2Ürünün gürültü önleme tarafında şimdiye dek görmüş olduğumuz en başarılı ürünlerden biri olduğunu söylemiştik. Buna ilave olarak, yapmış olduğumuz telefon görüşmeleri itibarıyla da şimdiye dek görmüş olduğumuz en iyi ses kalitelerinden birini sunduğunu söylememiz gerekmektedir. Mikrofon sistemi gayet iyi çalışıyor. Ve aynı kalite, müzik dinleme tarafında da geçerli. Temiz tiz’ler ve derin bass’lar sayesinde farklı türde müzikleri keyifle dinleyebilirsiniz.

İşin tabi bir de pil tarafı var. Her bir kulaklıkta 55mah ve taşıma kutusunda da 580mAh pil yer almakta. Kulaklıklar, tek şarj ile aktif gürültü önleme modu açıkken 4 saat, kapalIyken de 7 saate kadar müzik bilgi birikimi sunuyor.

Arama tarafına baktığımızda ise, gürültü önleme aktifken 2.5, kapalıuyken de yaklaşık 3 saate kadar kulanım sunabiliyor. Tabii kutudaki şarj faktörünü de göz önüne aldığımızda, tek tam şarj ile ürünü bir hafta kullanmanız olası. Tabii kullanım alışkanlıklarınıza göre bu sürede değişiklikler olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu