Teknoloji

Huawei Yeni Telefonu P50’nin İşlemcisi Ne Olacak?

Huawei P50 işlemcisi hakkında ayrıntılar gelmeye başladı. Huawei P50 fonksiyonları nasıl olacak? Huawei yeni amiral gemisi akıllı telefon modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni amiral gemisi cihaz hakkında ilk ayrıntılar geldi.

Huawei P50 İşlemcisi Ne Olacak? Huawei P50 Özellikleri

Huawei P50’nin gücünü Kirin 9000 işlemciden alması bekleniyor. Amerika’nın getirdiği kısıtlamalar sonucunda Huawei’e ait olan HiSilicon’ın artık yeni işlemciler üretemeyeceği durum bu sene biraz değişti. Kirin 9000 işlemci son firma içi çip olabilir.

PhoneArena’nın aktardığı habere göre, önceden şirketin amiral gemisi akıllı telefonlarına güç sağlamak amacıyla yeterli yongaya sahip olmadığı ve Huawei P50’nin Qualcomm ya da MediaTek tarafından destekleneceği yönündeki söylentiler bulunmaktaydı. Görünüşe göre 9 000 000 Kirin 9000 işlemci, Amerika yasağı yürürlüğe girmeden önce Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) tarafından Huawei’ye gönderildi.

Samsung ve LG’nin Huawei P50 için OLED paneller tedarik edeceği yönünde söylentiler bulunuyor. Huawei P50 fonksiyonları hakkında şu an için çok fazla detay bulunmuyor. Huawei P50 fonksiyonları ile alakalı ayrıntılar yayınlandıkça sizlere ileteceğiz, web sitemizi takip etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu