Teknoloji

Huawei HarmonyOS Uzun Süreli Bekleyiş Ardından Geliyor

Hepimizin de bildiği üzere Android’in lisans vermemesi üzerine Huawei uzun bir süredir kendi işletim sistemi üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor. Eğer çok büyük bir aksilik yaşanmazsa 2020 bitmeden HarmonyOS kullanıcıların beğenisine sunulmuş olacak.

Huawei modellerinin bazılarında Google servisleri yer almıyor. Dolayısıyla bu durum Huawei’nin elini kolunu bağlamış durumda. Uzun bir süredir kendi uygulama mağazası üstünde çalışmalarını sürdüren Çinli üretici, şimdi de kendi mobil işletim sistemi için kolları sıvadı.

HarmonyOS ismini taşıyacak olan işletim sistemi Huawei’nin son zamanlarda satışa sunmuş olduğu tüm modeller için kullanıma sunulacak. Yani Google servislerinin yer almadığı son zamanlardaki tüm Huawei modelleri bu işletim sistemini kullanabilecekler. En azından sızdırılan son söylentiler bu yönde.

Huawei HarmonyOS 2020’de Geliyor!

Son zamanlarda sızdırılan raporlara dayanarak Huawei yeni işletim sisteminin beta sürümünü 2020 bitmeden kullanıma sunacak. Dileyen kullanıcılar beta sürümü indirerek telefonlarına kurabilecekler. Böylece HarmonyOS’i kullanmaya başlayabilecekler.

Bu arada şunu da dipnot olarak belirtmemiz gerekmektedir. Son 1 yıl içerisinde çıkmış olan nerdeyse tüm Huawei modelleri Google servislerinden yoksundu. Yani tüm bu modellerin önümüzdeki dönemlerde HarmonyOS güncellemesi alması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu