Oyun

Hideo Kojima ve Konami tekrar bir araya gelebilir

Bu senenin başından bu yana Silent Hill ile alakalı birçok söylenti kulaktan kulağa yayılıyor. Bu söylentiler arasında en çok konuşulan söylentilerden biri de Project Siren adında bir stüdyonun Silent Hill’in orijinal yaratıcıları ile beraber reboot bir oyun üstünde çalıştığıydı. Diğeriyse Hideo Kojima ve Konami’nin, demosu yayımlanan ve P.T. olarak bilinen iptal edilmiş Silent Hill oyununu yeniden canlandırmak için Sony aracılığı ile ilişkilerini düzelttiği yönündeydi.

Bugünlerde ise Kojima’yı da içinde projeye dahil edildiği iddialarla ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı. Moore’s Law Is Dead isimli bir YouTube kanalının ortaya attığı iddiaya göre Hideo Kojima ve Konami, Sony’in birlikte çalışmaları sonucu Silent Hill oyunu için ortak çalışmaya girişmiş durumda. İddianın en önemli parçası ise oyunun önümüzdeki ay yapılacak olan The Game Awards 2020’de açıklanma ihtimali.

Oyunun Sony’den dolayı yalnızca PS5 platformuna çıkacağı da iddialara ekleniyor. Bunun yanında Sony, Konami ya da Kojima bu konuyla ilgili en ufak bir açıklama dahi yapmış değil. Guillermo del Toro ve Kojima ortaklığı tarafından 2014 senesinde piyasaya demosu çıkan P.T. Isimli oyun, o dönem bir hayli beğenilmişti. Milyonlarca oyuncu tarafından oynanan bu demo, 2015’te PlayStation Store’dan kalktı. Daha sonrasında ise Kojima’nın Konami ile bağlarının kopmasıyla proje bütünüyle rafa kalktı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu