TeknolojiSağlık

Hayat Eve Sığar Uygulamasına İhbar Özelliği Geldi

Hayat Eve Sığar uygulamasına ihbar özelliği geldi. Korona virüsün ülkemizde yaygınlaşmaya başladığından itibaren önlemler alınmaya başlanmıştı. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen önlemler arasında bulunan Hayat Eve Sığar uygulaması bu önlemlerden birisi. Bu uygulamaya yeni gelen güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar çevrelerinde gördüğü kural ihlallerini ihbar edebilecek.

 

İlgili Makaleler

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir?

Geçtiğimiz aylarda Sağlık Bakanlığımız, vatandaşlarımız için korona virüs salgını konusunda bilgilendirici olan Hayat Eve Sığar uygulamasını yayınlamıştı. Bu uygulama ile beraber çevrenizdeki ve tüm Türkiye’deki vakaların yoğunluğunu görebiliyorsunuz. Bunun yanında aile bireylerinizin sağlık durumlarını takip edebildiğiniz uygulamada online korona virüs testi de yapabiliyorsunuz.

 

Artık İhbarda Bulunabilirsiniz.

hayat eve sigar ihbar ozelligi 1

Zaten oldukça işlevsel olan Hayat Eve Sığar uygulamasına oldukça önemli bir özellik daha eklendi. Yeni gelen özellik ile beraber, uygulamayı kullanan kullanıcılar çevresinde yaşanan kural ihlallerini ihbar edebilecek. Üstelik bu özellik sadece bir cep telefonu kullanılarak gerçekleştiriyor. Sağlık Bakanlığımız bu özellik sayesinde korona virüs ile mücadele konusunda oldukça önemli bir adım atmış oldu. Bu özellik sayesinde vatandaşlarımızın çevrelerindeki kural ihlallerini nereye şikayet edeceği konusundaki soru işaretleri ortadan kaldırılmış oldu.

 

Yapılan son güncelleme ile birlikte gelen ‘ihbarda bulun’ özelliğinin yanında performans iyileştirmeleri ve hata çözümleri yapıldı. Aynı zamanda da hali hazırda kullanılan HES Kodu Sorgula kısmı ile ilgilide bir yenilik geldi. Gelen bu yenilik ile birlikte artık HES koduna sahip kişilerin risk durumları karekod ile denetlenebilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu