TeknolojiBilgi TeknolojisiGenel

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir?

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir?

Peki Hayat ve Sığar Uygulaması Nedir? Neden Böyle bir Uygulama Geliştirildi? Öncelikle bunlara cevap verelim.

Ortaya çıkan korona virüsü ve virüsün neden olduğu etkilere bağlı olarak farklı uygulamalar gündeme gelmiştir. Kimi uygulamada insanlar serbest bırakılarak çözüm aranmış, kimi uygulamalarda ise salgın durumu ciddiye alınmadı. Ancak ortaya çıkan uygulamalardan en sağlıklı olanı ve salgının kısa sürede atlatılmasına neden olanı ise ‘hayat eve sığar’ uygulamasıdır. Bu uygulamanın ne olduğu, amaçlarının neler olduğu, ne gibi durumları gerektirdiği gibi konular bilinmelidir.

Hayat Eve Sığar Uygulamasının Amacı

Uygulamanın amacı, insanların dışarı çıkacak nedenleri aramaması ve evde de her alandan yaşanabilir durumların olduğunu anlatan bir uygulamadır. Bu uygulamaya göre; ev içerinde keyifli vakit geçirilebilir, eğitime kalınan yerden devam edilebilir, kişilerin kendilerini geliştirecek imkanlar bulması sağlanabilir. Uygulamanın belirli amaçları olduğu gibi, ortak olarak uygulanması gerekir.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Amaçları Nelerdir?

  • Her uygulamanın belirli amaçları olduğu gibi, hayat eve sığar uygulamasının da çeşitli amaçları vardır. Bu amaçlar:– Yayılma olarak hızlı olan korona virüsüne karşı önlem alarak insan sağlığını korumak
  • Virüsün yayılma alanını daraltmak ve önlemek
  •  Kişilerin taşıyıcı olması, hasta olması gibi durumlarla karşılaşmasına engel olmak

Genel olarak amaçlar bu şekilde ifade edilebilir.

Uygulamanın amaçlarına dikkat edildiği zaman fark edilen ilk durum, temel olarak insan sağlığının korunmaya çalışmasıdır. Özet olarak, hayat eve sığar uygulamasının amacı insanları korumaktır.

Uygulama Neyi Gerektirir?

Hayat eve sığar uygulaması ilk olarak, zaruri olmadıkça dışarı çıkmamayı gerektirir. Dışarı çıkılması gerektiği zamanlarda ise alınabilecek önlemlerin eksiksiz olarak alınması gerekir. Sağlık adına alınacak önlemlerin yanı sıra, yaşam faaliyetlerinin devam etmesi adına da yapılması gerekenler vardır. Bu uygulamanın sosyal yönden gerekleri; kişilerin eğitime ara vermeden devam ederek süreci en az zararla kapatması ve kendilerini geliştirmeleridir.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Kimler Tarafından Uygulanır?

Bazı uygulamalar devlet tarafından kontrollü olarak gerçekleştirilirken, bazı uygulamalarda toplumsal bir bilince ihtiyaç duyulur.

Bu uygulama kimi zaman devlet kontrolünde (sokağa çıkma yasakları ilan edilerek), kimi zamanda ise bireylerin bilinçli olma durumuna bağlı olarak (kişilerin kendi rızaları ile evde kalarak sürecin farkında olmaları) gerçekleşir.

Bu uygulamanın hayata geçirilmesinde göze çarpan en önemli unsur, uygulamanın devlet ve halk tarafından beraberce ilerletilmesi durumudur. Devlet tarafından koyulan yasaklara uyularak, yasak olmayan zamanlarda da bilinçle hareket edilerek bir bütün olarak uygulanır.

Hayat Eve Sığar Uygulaması’nı nasıl indirebilirim ?

ANDROID Versiyon işletim sistemleriniz için ; Link
iOS Versiyon işletim sistemleriniz için ; Link

adreslerinden, Sağlık Bakanlığı tarafından sunulmuş olan Hayat Eve Sığar uygulaması programını indirebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu