Oyun

GTA 5 Silah Hilesi

GTA 5, yani Grand Theft Auto V, 2013 yılında Rockstar Games yapımcılığında çıkış yapmıştır. 2015’te PC platformuna gelen oyun, günümüzün en sevilen ve en çok oynanan oyunlarının başında gelir. GTA serisi denilince akla; devasa bir açık dünya, silahlar, çatışmalar, zengin ve güçlü bir hikaye kurgusu ve orijinal karakterler gelir. Ancak akla bir şey daha gelir: Hileler. GTA oyunlarının hile kodları olmadan tadı çıkmıyor desek yeridir. Çünkü oyunda yapabileceğiniz şeyler neredeyse sınırsızdır ancak bazen hile yardımı olmadan bunlara erişemeyebilirsiniz. Bu yazıdaki konumuz ise GTA 5 silah hilesi nedir ve nasıl yapılır?

GTA 5 dünyasında silahınız olmadan hayatta kalmak pek mümkün değildir. Fakat başlarda da  iyi silahlara sahip olmanız mümkün değildir. Bunun için hilelere baş vurmak pek de mantıksız değil. Bu noktada şunu unutmayın ki hile kodu kullanmak görev ödüllerini ve başarımları almanıza engel olabilir. Bu küçük hatırlatmayı da yaptıktan sonra GTA silah hilesine geçelim.

GTA 5 Silah Hilesi Nedir?

GTA V’in hile kodlarının arasında en önemlilerinden biri silah hilesidir. Peki GTA V silah hilesi nedir? GTA 5’in PC, Playstation ve Xbox versiyonlarında silah hileleri doğal olarak farklıdır. Öncelikle PC versiyonunu sonra ise Playstation ve Xbox versiyonlarını inceleyeceğiz.

Hile kodu konsolunu açmak için [~], [é] veya [“] tuşlarını kullanmalısınız.

52a03db4019d1fb82e52cbc46fe7d646 660x330 1

GTA 5 Silah Hileleri (PC)

  1. TOOLUP: Bu kod ile bir çok silaha birden sahio olma şansınız vardır.
  2. HIGHEX: Bang Bang! (Patlayıcı Mermiler)
  3. INCENDIARY: Ateşli Mermiler

GTA 5 Silah Hileleri (Playstation)

  1. Silahlar: ÜÇGEN, R2, SOL, L1, X, SAĞ, ÜÇGEN, AŞAĞI, KARE, L1, L1, L1
  2. Bang Bang! (Patlayıcı Mermiler): SAĞ, KARE, X, SOL, R1, R2, SOL, SAĞ, SAĞ, L1, L1, L1
  3. Ateşli Mermiler: L1, R1, KARE, R1, SOL, R2, R1, SOL, KARE, SAĞ, L1, L1

GTA 5 Silah Hileleri (Xbox)

  1. Silahlar: Y, RT, SOL, LB, A, SAĞ, Y, AŞAĞI, X, LB, LB, LB
  2. Bang Bang! (Patlayıcı Mermiler): SAĞ, X, A, SOL, RB, RT, SOL, SAĞ, SAĞ, LB, LB, LB
  3. Ateşli Mermiler: LB, RB, X, RB, SOL, RT, RB, SOL, X, SAĞ, LB, LB

Playstaiton ve Xbox’ta hileleri aktifleştirmek için, oyun esnasında hile kodlarını girmeniz yeterlidir.

GTA 5 Online Nedir?

Grand Thef Auto Online’ın asıl adı Grand Theft Auto Online’dır. Bu online modda karakterinizi istediğiniz gibi yaratıp tasarlayarak, oyunu; “rol yapma oyunu” şeklinde oynayabilirsiniz.

Grand Theft Auto Online 2013’ün Ekim ayında çıkmıştır ve günümüzde de gelişerek yoluna devam etmektedir. Oyunda çeteler bulunmaktadır ve oyuncular maksimum 5 kişilik çetelere dahil olabilirler. Arkadaşlarınız ile oyun oynamanıza imkan sunan GTA Online, belki de GTA 5’in hala bu kadar popüler olmasının ve oyun zevkinin düşmemesinin ana nedenlerinden biridir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu