Oyun

GTA 5 de bisikletle nasıl hızlı gidilir?

İlk olarak GTA’dan bahsedelim. Bu isimin açılımıysa, Grand Theft Auto’dur (Büyük Otomobil Hırsızlığı) ve ilk defa 1997 yılında 2D olarak piyasaya çıkan bir video oyun serisidir. Ek olarak, oyunun ilk halinin programcıları David Jones ve Mike Dailly, Dan/Sam Houser kardeşlerdir. Ayrıca oyunun tasarımcılığını ise Zachary Clarke yapmıştır. Bu ortaklığın şirketleşmiş ismine Rockstar Games adı verilmiştir.

Gta 5 ücretsiz indirmek için linke Tıklayınız!

Ayrıca belirtmemiz gerekir ki, GTA hiçbir zaman araçsız olmaz. Bu muhteşem oyun serisi GTA’nın açık dünyasında dolaşmak için her zaman bir araca ihtiyaç vardır. GTA, ilk çıktığı zaman araba ile başlayıp her yeni oyun çıktığında yaptığı eklemelerle hava, kara ve deniz dolaşımlarına olanak sağlamıştır. GTA 5’te hepimizin de bildiği üzere bu seviye daha da arttı. Biz de bu araçları elimizden geldiğince derledik. Bu yazımızda “GTA 5 de bisikletle nasıl hızlı gidilir” sorusuna yanıt vereceğiz.

GTA 5 de bisikletle hızlanmak için yapmanız gereken şey, bisikleti kullanırken klavyenin tam sol ortasında yer alan “Caps Lock” tuşuna basmaktır.

GTA 5 Bisikletler

Son olarak dilerseniz, GTA 5’teki Bisikletlere bir göz atalım. Rockstar Games’in geliştirdiği GTA 5 oyunundaki tüm bisikletler;

  • BMX
  • Cruiser Endurex
  • Race Bike
  • Fixter Scorcher
  • Tri-Cycles Race Bike
  • Whippet Race Bike

Özetle GTA 5’te 6 adet bisiklet bulunmaktadır.

GTA nedir?

GTA oyunun serileri boyunca ABD şehirlerinden esinlenilerek oyun haritaları oluşturuldu. Ayrıca her seride; farklı bir harita, farklı karakterler, farklı hikaye ve gelişen grafikler bizleri karşıladı.

1997 yılında piyasaya sürülmüş olan ilk GTA, 2 boyutlu bir bilgisayar oyunu olarak piyasaya sürüldü. Çok geçmeden Playstation ve Game Boy Color için de uygun versiyonları piyasaya sürüldü ve oyun dünyasında büyük ses getirdi. Ayrıca, oyundaki karakterin hareket serbestliği ve şehir hayatında dilediği gibi özgürce davranabilmesi alışıldık bir durum değildi. Bununla birlikte, oyunda serbest gezinebilme haricinde ayrıca görevler yaparak ilerlenebiliyordu.

Buna ek olarak; farklı şehirler, farklı karakterler, farklı hikayeler olmasına rağmen her yeni versiyonda mantık aynıydı. Oyuncuya sınırsız serbestlik tanınan her yeni GTA serisinde grafik ve gerçekçilik artarak devam etti.

Son olarak; 2013 yılında oyuncuların beğenisine sunulan GTA V, aradaki 5 senenin hakkını verecek şekilde geldi. Hikayesi benzersiz, oyunu eski oyunlardan farklı bir oyun olduğunu herkese gösterdi. Ayrıca GTA 5, serinin en çok değişiklik yapılan oyunudur. Oyunun hikayesi, Los Santos ya da eski ismiyle San Andreas şehrinde geçiyor fakat şehir oldukça değişmiş, gelişmiş ve büyümüş.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu