GenelOyun

GTA 5 çalışmayı durdurdu hatası

GTA serisi oyun dünyasının en beğenilen ve uzun soluklu oyunlarından biri. GTA 5 Rockstar Games’in yeni çıkardığı oyunlardan biri, 2017 senesinde da GTA 6 çıkarması olası. İnternette bununla ilgili videolarda izliyoruz. Peki biz konumuza dönelim; GTA 5 çalışmayı durdurdu hatası, oyunu oynayanların en sık karşılaştığı hatalardan biri. 

Gta 5 ücretsiz indirmek için linke Tıklayınız!

GTA V oynarken, çalışmayı durdurdu hatası alıyorsanız; bunun sebebi ekran kartından kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca bu hata, bir dosyasını silmeniz yüzünden olabilir. Bu hata ekran kartınızı güncellediğiniz için de gerçekleşiyor olabilir. Yani özetle, bu hatanın bir çok sebebi olabilir ve bu da demek oluyor ki bunun birçok çözüm yolu var. Öncelikle, GTA 5 çalışmayı durdurdu hatası gerçekleştiğinde genelde oyunu açarken siyah ekranda ortaya çıkıyor ve ekrana GTA 5 çalışmayı durdurdu seçeneği çıkıyor ve siz de mecburen oyunu kapat seçeneyine tıklıyorsunuz ve ardından oyun bütünüyle kapanıyor.

1.Yöntem : Oyunun Dosyalarını Doğrulayın

Bunu Nasıl Yapabilirim? GTA V Masaüstündeki ikona sağ tıklayıp Özellikler’e tıklayın. Ardından Hedefte Yazan Şeylerin Sonuna -verify Ekleyin ve artık işlem tamam.

2.Yöntem : Uyumluluk Sorunu Giderme

Bunu Nasıl Yapabilirim? İkona Tıklayıp Özellikler’e gelin. Ardından, Yukarıdaki Bölümden Uyumluluğu Windows Vista’ya Getirin ve artık işlem tamam.

3.Yöntem : Ekran Kartı Driverlarını Güncelleyin

Bunu Nasıl Yapabilirim?
NVIDIA Ekran Kartı Kullananlar: Sürücüleri Yükle | NVIDIA
AMD Ekran Kartı Kullananlar: Download Drivers

4.Yöntem : Aldığınız Hata Yüklediğiniz Modlardan Kaynaklanıyor Olabilir

Bunu Nasıl Yapabilirim? Yüklediğiniz Modları Silerek Bunu Yapabilirsiniz.

5.Yöntem : Update Klasörünü Silerek

Bunu Nasıl Yapabilirim? Oyunun Dosyalarından Update Klasörünü Silip Yüklemenizde Fayda Var (Çoğunluk Böyle Çözüyor)

6.Yöntem : Settings’i Silerek

Bunu Nasıl Yapabilirim? Son olarak, bu yöntemi kullanabilirsiniz: Belgelerim>Rockstar Games> GTA 5> Settings’i Sil ve artık işlem tamam.

GTA nedir?

İlk olarak bahsetmeliyiz ki, GTA oyunun serileri boyunca ABD şehirlerinden esinlenilerek oyun haritaları oluşturuldu. Ayrıca her seride; farklı bir harita, farklı karakterler, farklı hikaye ve gelişen grafikler bizleri karşıladı.

1997 yılında piyasaya sürülmüş olan ilk GTA, 2 boyutlu bir bilgisayar oyunu olarak piyasaya sürüldü. Arından, çok geçmeden Playstation ve Game Boy Color için de uygun versiyonları piyasaya sürüldü ve bu olay oyun dünyasında büyük ses getirmişti. Ayrıca, bu esnada o dönemde oyunlardaki karakterin hareket serbestliği ve şehir hayatında dilediği gibi özgürce davranabilmesi alışıldık bir durum değildi. Bununla birlikte, oyunda serbest gezinebilme haricinde ayrıca görevler yaparak ilerlenebiliyor.

Buna ek olarak; farklı şehirler, farklı karakterler, farklı hikayeler olmasına rağmen her yeni versiyonda mantık aynıydı. Yani sonuç olarak, Oyuncuya sınırsız serbestlik tanınan her yeni GTA serisinde grafiklerini artırdı ayrıca gerçekçilik artarak devam etti.

Son olarak; 2013 senesinde oyuncuların beğenisine sunulmakta olan GTA V, aradaki 5 yılın hakkını verecek şekilde geldi. Hikayesi benzersiz, oyunu eski oyunlardan ayrı bir oyun olduğunu herkese gösterdi. Ayrıca GTA 5, serinin en çok değişiklik yapılan oyunudur. Oyunun hikayesi, Los Santos veya eski ismiyle San Andreas şehrinde geçiyor fakat şehir bir hayli değişmiş, ayrıca gelişmiş ve büyümüş. Sonuç olarak GTA her nesli etkileyen bir oyun oldu. Ayrıca her çıkan yeni oyunla birlikte bir jenerasyon büyüdü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu