Oyun

Grim Fandango Remastered Bu Ay Xbox’ta Yayınlanacak!

Tim Schafer Larry (Studio’nun başkanı) Major Nelson ile gerçekleştirmiş olduğu röportajda, Double Fine Productions‘ın üç klasik LucasArts macera oyununun; Grim Fandango, Day of the Tentacle ve Full Throttle’ın yeniden yapımlarının 29 Ekim‘de Xbox Game Pass abonelerine sunulacağını açıkladı!

Game Pass üyeliğine sahip kişiler, Android (Xbox Game Pass Ultimate ile), Windows 10 PC ve Xbox One’da bu üç oyunu oynayabilecekler. Android’deki kullanılabilirliği, oyunların geçen ay Xbox Game Pass Ultimate kapsamında piyasaya sürülen Microsoft’un xCloud hizmeti da yayınlanabileceğini bizlere gösteriyor.

Yayınlanacak bu her üç oyunu da aynı gün, her birini 15$ fiyat karşılığında Xbox One‘da bağımsız oyunlar olarak 29 Ekim‘de satışa sunulacak. Bu, Xbox One’daki ilk çıkışını işaret edecek; başlangıçta PlayStation 4 ve PlayStation Vita’da PlayStation’a özel olarak piyasaya sürülmüştü ve özel sürümleri de iOS, Linux, Mac ve PC’de mevcuttu.

LucasArts’taki bu üç oyunun baş geliştiricilerinden bir tanesi olan Schafer, Mayıs ayında oyunun yeniden yapımlarının Xbox One ile çıkacağını duyurdu. Microsoft, E3 2019 yılında da Double Fine‘ı satın aldığını duyurdu.

Grim Fandango Remastered, bir yıl sonra Day of the Tentacle Remastered ve 2017’de Full Throttle Remastered yayınlandı. Orijinal oyunlar 1990’larda yayınlandı ve sadık yeniden yapımcılar Bernard Bernoulli‘nin maceralarını bize sundu.

Bu klasik macera oyunları artık yeni nesilde. Game Pass müşterileri, ekstra bir kuruş harcamadan alışılmış bir macera oyunu aksiyonunun içerisine girebilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu