Oyun

Gran Turismo 7 PlayStation 5 oyuncuların yüzünü güldürdü

Japonya menşeli teknoloji firması tarafından yapılan ilgili açıklamada 5 en temel özelliğe yer verildi. Daha önce 4K 60 FPS özelliğine ev sahipliği yapacağı duyurulan bu yapımda HDR teknolojisi de yer alacak.

Böylece yüksek dinamik aralık isimli tekniğin kullanıldığı görüntüler kullanıcılara rahatlıkla yansıtılabilecek ve kasma sorunu yaşanmayacak. Sony, PlayStation 5’in gücünden sonuna kadar faydalanmak istiyor.

Yükleme ekranlarının çok çabuk bir biçimde geçileceği ve PlayStation 5’in kontrolcüsünde yer alan tetikleme mekanizmalarının uyarlen temelbilir olması sayesinde vites geçişlerinin hissedileceği denildi. Buna ilave olarak yarış arabasının ABS sisteminden gelen titreşim ve aracın motoruna uygulen temeln baskı da hissedilecek.

Sony’e göre Gran Turismo 7’de yer alan araçların hassasiyetleri birbirinden farklı olduğu için oyuncular her araçta değişik bir tecrübe yaşayacak. Japon firma, oyuncuların gaz ve fren pedallarından gelen titreşimlerin oyuna renk katacağını söyledi.

Son olarak lastiklerin yol ile olan fiziksel iletişimi ve tümseklerin araçlarda meydana getirdiği sarsıntı da oyuncuların dikkat etmesi gerekli olan hususlar arasında yer alacak. Oyuncular, 3 boyutlu ses özelliği sayesinde çevresindeki bütün sesleri gerçekmiş gibi hissedecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu