GoogleTeknoloji

Google SEO Hakkında Bilgilendirici Tweetler Attı

Google SEO ile alakalı birçok soru işaretini attığı tweetler ile giderdi.

Google bir sayfanın bölümlerini nasıl dizine ekler ve bu SEO için ne anlama gelir? Google, “Bu değişiklik, sayfalardan bağımsız olarak bölümleri ayrı ayrı dizine eklediğimiz anlamına gelmez. Hâlâ sayfaları dizine ekliyoruz ve sıralama için sayfaların tamamı hakkındaki bilgileri değerlendiriyoruz. Ancak artık sayfalardaki bölümleri ek bir sıralama faktörü olarak da değerlendirebiliriz… ”

İşte o tweetler;

Neden önemsemeliyiz?

Bu konuda kafa karışıklığı büyük ölçüde, Google’ın değişiklikle ilgili başlangıç dilinin kafa karıştırıcı olması nedeniyle: “Artık yalnızca web sayfalarını değil, bu sayfalardan tek tek bölümleri dizine ekleyebiliyoruz.” Ayrı bir indekslemeye benziyor, değil mi? İlk raporlamamızda açıklığa kavuşturduğumuz ve Google’ın bugün onayladığı gibi, indekslemede bir değişiklik olmadı, sadece Google’ın bir sayfanın çok altında olabilecek ve daha önce sıralama şansı olmayacak alakalı bir bölümü ayrıştırma yeteneği. Biraz anlamlıdır, ancak teknolojinin nasıl çalıştığını anlamak önemlidir.

İçerik oluşturucular ve SEO’lar için iyi haber, bu teknolojinin izleyicilerimize en iyi şekilde hizmet edecek şekilde içerik oluşturmamıza yardımcı olacağıdır. Tek bir fikir veya anahtar kelime etrafında optimize edilecek içeriği parçalamayı önceden düşünmek zorunda değilsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu