TeknolojiGoogle

Google Play Müzik Uygulama Mezarlığına Uğurlanıyor

Birçok Android kullanıcısı müzik dinlemek için Google Play Müzik uygulamasını tercih ediyordu. Çünkü Android için yapılmış en iyi yerel müzik dosyası oynatma uygulaması Play Müzik uygulamasıydı. Ancak yine Google tarafından geliştirilen YouTube platformunun Music kısmıyla ilgili gelişmeler yaşanınca Play Müzik’in kullanıcı sayısı bir hayli düştü. Yanan bu düşüşler Google Play Müzik uygulamasının teknoloji mezarlığına uğurlanmasına neden oldu.

Birkaç Hafta İçerisinde Yeni Abone Alımı ve Uygulama İçin Satın Alma Özelliği Kapatılacak

YouTube Music yeni ve kullanışlı özellikleriyle Google Play Müzik uygulamasının kullanıcı sayısını oldukça düşürdü. Play Müzik uygulamasında bulunmayan özellikler taşıyan Youtube Music, birçok kullanıcıyı kendine çekmeyi başardı. Play Müzik uygulaması yaşanan kullanıcı düşüşlerinden dolayı ilk olarak önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yeni abone alımını durduracak ve uygulama için satın alma işlemlerini kapatacak. Bununla beraber ilk olarak Güney Adrika ve Yeni Zelanda’da Eylül ayında, kalan diğer ülkelerde ise Ekim ayında kullanıma kapatılacak.

uygulamalar arasi muzik liste aktarimi gerceklestirilebilecek

Uygulamalar Arası Müzik Liste Aktarımı Gerçekleştirilebilecek

Uygulamayı hala kullanmaya devam eden kullanıcılar listelerinde bulunan uygulamaları rahatlıkla YouTube Music’e aktarabilecek. YouTube Music kullanmak istemeyen kullanıcılar buna eş değer uygulamalara da liste taşıma işlemi gerçekleştirebilecek. Ancak bu taşıma işlemi YouTube Music’e taşınma işlemi kadar stabil olmayacak. Google, YouTube Music ve Google Play Music arasında transfer işlemi için kullanıcı desteği sağlarken, diğer uygulamalar için herhangi bir destek sağlamayacak. YouTube Music haricinde yapacağınız aktarımları uygulama içerisinde bulunan aktarım aracını kullanarak gerçekleştirebileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu