Nasıl Yapılır?Googleİnternet

Google Fotoğraflar Uygulamasında Yedekleme İşlemi

Akıllı telefonların her geçen gün daha da kullanışlı olmasıyla beraber kamera özellikleri de artıyor. Artık çoğu kullanıcı yeni telefon alırken ilk dikkat ettiği şey telefonun kamerası oluyor. Bununla beraber telefon üreticileri de kullanıcıların bu özelliğini dikkate alarak her yeni telefonda yüksek kamera pikseli sunuyor. Tabii ki iyi bir kameraya sahip olan kullanıcılar her anını ölümsüzleştirmek için kameraya çekiyor.

Fotoğraflar Telefon Depolama Alanının Dolmasına Sebep Oluyor

Her anımızı kaydettiğimiz telefonlar bir süre sonra yüksek hafıza sorununa yol açıyor. Yani fotoğrafların çok olması telefonun depolama alanını küçültüyor. Kullanıcılar telefonunun depolama alanını küçültmek için hatıra anılarını silmek istemiyor. Bu nedenle de eski fotoğraflarını yedeklemek istiyor. Bu yazımızda Google Fotoğraflar uygulamasında yer alan fotoğraflarınızı nasıl yedekleyeceğiniz hakkında bazı bilgilere yer verdik.

google fotograflar uygulamasinda yedekleme islemi 2

Adım Adım Fotoğraf Yedekleme İşlemi

İlk olarak telefonunuzdan Google Fotoğraflar uygulamasına giriş yapın. Unutmayın bu uygulamada yedekleme yapmak için bir Google hesabınızın olması ve bu hesabın Google Fotoğraflar uygulamasına bağlı olması gerekiyor. Ayrıca yedekleme yaparken kablosuz ağa bağlı olduğunuzdan emin olun. Veri açıkken yapacağınız yedeklemeler yüksek veri tüketimine yol açabilir.

Uygulamanın menü düğmesinde bulunan üç yatay çubuğa tıklayarak ayarlar seçeneğine giriş yapın. Ayarlar kısmında bulunan “Yedekle ve senkronize et” seçeneğini aktif edin. Bu ayarı aktif ettikten sonra Google sizlere kaç günde bir yedekleme alınacağı hakkında bir seçenek sunar. Bu seçeneği kendinize göre belirleyebilirsiniz. Bu ayarlardan sonra telefonunuz seçtiğiniz ayara göre günlük veya haftalık otomatik olarak yedek alacak ve Google Bulut sunucularında saklanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu