GoogleTeknoloji

Google Chrome Yeni Özelliğini Test Ediyor!

Yeni Chrome güncellemesi, popüler web tarayıcısına uzun zamandan beri beklenen yeni bir özelliği daha ekliyor. Özellikle çok sayıda sekme açarak çalışan kullanıcıların yüzü, bu yeni özellikle gülecek.

Google şimdi de belirli bir sekmeye gitmeyi kolaylaştıran yeni bir özelliği test ediyor. Bu yeni özellik sayesinde, açık sekmelerde arama yeteneğinden faydalanmak için bir eklenti yüklemek mecburiyetinde kalmayacaksınız. Şu anda sekmeler içinde arama yalnızca Chrome Canary for Windows için geçerli, ancak kurulum sırasında aktif olarak gelmiyor. Aktif hale getirildiğinde sekme çubuğunun sağında, + işaretinin yanında yeni bir düğme beliriyor.

Bu düğmeye tıkladığınız zaman bir arama menüsü açılıyor ve arama terimini yazdıkça, bu terimin yer aldığı sekmelerin listesi geliyor. Bu özelliğe klavye ile ulaşmak için ise [Ctrl]+[Shift]+[A] kısayolunu kullanmak gerekmektedir.

Şu anda bu özellik Chrome’un Canary sürümü için geçerli. Henüz resmileşmediği için kararsız olma ihtimali olan bu güncellemeyi burdan indirip şimdiden test edebilirsiniz.

Sekme arama özelliğini aktif hale getirmek için ise aşağıda belirtilen adımları takip etmeniz gerekmektedir:

Chrome masaüstü kısayoluna sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.
Hedef alanına tıklayın ve bir boşluk ve ardından -enable-features=TabSearch yazın
Uygula düğmesine basın, ardından yönetici erişimi sağlamanız istenirse Devam’ı tıklayın.
Tamam’ı tıkladıktan sonra artık masaüstü simgesinden Chrome’u başlattığınızda ve sekme arama özelliğini kullanabileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu