EğitimBilgi TeknolojisiGoogleİpin UcuNasıl Yapılır?Teknoloji

Google Adsense Onayı Almak 2021

Google Adsense Onayı Almak 2021

Google adsense onayı almak için hazırlamış olduğum kendi sitemde başarıya ulaştığım yöntemi sunmaktayım. Uygulamalarınıza rağmen onay alamadıysanız YORUM yaparak bize ulaşabilir ve size yardım edebiliriz.

Google Adsense webmasterler için geçim kaynağı olan platformdur. Son zamanlarda ise youtuber arkadaşlar için de bu durum söz konusu olmuştur. Kendi sitem için google adsense başvurusu yapıp eksiklerimi görmeyerek onaylanmasını bekledim. Tabi ki onay vermediler. Bunun sorunu neden ile başladı araştırarak bir yerlerde yazıları okuyarak birleştirerek kendi siteme adsense onayı almış bulunmaktayım.

Google Adsense Nedir?

Adsense, Google tarafından geliştirilmiş internet yayını yapabilen her mecrada reklam içeriği sağlayan ürünler bütünüdür diyebiliriz. İlgi alanı olarak bir çok mecradan kastımız sadece siteler değil, telefon uygulamaları, video oynatıcıları gibi bir çok alanda kendine yer bulmuş bir platformdur. Bu platformda satıcı ile yayıncı arasında iş birlikçi bir yapıya sahip uygulamalar bütünü demek daha mantıklı gibi geldi bana.

Adsense Hesap Açma

En başta belirteyim hesap açmak kolay iştir, bunu onaylatmak gerçekten birazcık uğraş istiyor. Uğraş vermek istiyorsanız bu yazıyı okumaya devam edin.

Adsense onayı almak istiyorsanız kesinlikle belirli bir zaman geçirmenizi tavsiye ederim. Söylenen bir şehir efsanesi bulunmakta, bunun ile ilgili 200k özgün kelime gibi istendiği ortaya atılan olay ortalıkta dönüyor. Bunu test etmedim yalnız bunu tahmin ederek şunu söylemek istiyorum sitenin oturması ve içeriğin olması bakımından söylenen bir söz diyebilirim. Bu konuda biraz haklılar gibi görünüyor. Adsense Hesabı, açmadan önce sitenin bir kaç ay geçmesini yazılarınızın botlar tarafından dizine eklendiğini var sayarak hesap açıılışı ile yola çıkmaya hazırlanalım.

a) Google hesabınız var mı?: Öncelikle google hesabınızın olması google’ın sunduğu bütün yararlardan faydalanmak anlamına gelir. Bunlara sadece adsense’yi katmak büyük haksızlık olmuş olur. Analytics, business, android, search console, youtube, sayamayacağım daha 50 den fazla hizmeti 1 tık ile alabiliyorsunuz. Öncelikle Google hesabınızı açın daha sonra aşağıdakilere bakın.

b) Adsense Hesabı Oluşturma: Adsense Hesabı oluşturmak için https://www.google.com/adsense/start linkine tıklayın, karşınıza gelen sayfa da Oturum Aç’a tıklayın. Google hesabınız ile girişinizi tamamlayın. Reklam göstereceğiniz adresinizi yazın örneğin :

1 Adım: https://www.bilgiyazar.net

2. Adım: Mail adresinizi girip kaydet deyin.

Resime Bakınız:

adsense kayıt

 

Kaydımızı tamamlamak için “Kaydet ve Devam Et” Butonuna basın. Daha sonra gelen sayfada bulunan ülke ve bölgeyi de ayarladıktan sonra “Evet, sözleşmeyi okudum ve kabul ediyorum.” kutucuğunu tıklayın, ardından kaydet butonuna tıklayın. Artık kaydımız oluştu, Ödeme adresi ayrıntıları’na kendinize ait bilgileri giriniz (Gerçek kişi girişi yapınız).

 

Yukardaki resimde görüldüğü üzere script kodunu Sitenizin <head>BURAYA</head> eklemeniz gerekmektedir.   Daha sonra kodu siteme yapıştırdım kutucuğunu tıkladığınız da Aşağıdaki gibi “Bitti” yazısı belirecek. Buna tıkladığınız da sitenizde ki kodu taramak için bir bot gönderecek eklendiğine dair size uyarı da bulunduktan sonra devam edebilirsiniz.

bitti

Wordpress adsense kodu eklemek

Wordpress’de google adsense kodu eklemek için puliginler mevcut yalnız biz pulignlerle iş yapmayalım diyorsanız;

Görünüm>Tema düzenleyici girip, header.php dosyasının içinde ki <head>buraya </head> ekleyebilirsiniz.

Kodu sitenize eklediğinizi var sayıyorum ve bu butona tıkladığınızda bot sitenizi tanımladığını söylüyor ise doğru yoldayız demektir.

 

Buraya kadar herşey bilindiği üzere gitmektedir. Bundan sonra onay alabilmek için ne yapmamız gerekli işte burada biraz işler karışıyor. Biz istiyoruz ki sitemiz adsense tarafından onay görsün ve ufaktan para kazanmaya başlayalım.

 

Şimdi gelelim Adsense onayı için şartların nelerden ibaret olduğu. Aslında bu konu bayağı uzun uzadıya yazılacaktır, yalnız kısa ve öz olarak geçip daha anlamayan olursa sorularına cevap verebilirim.

 

Adsense Onay Almak için Olması Gereken Şartlar

İçerikler Özgün mü?: Google’in en büyük özelliklerinden biri içeriğin özgün oluşuna bakmasıdır. Onlarca içerik ekleseniz dahi bir yerlerden alıntı ve size özgü değil ise maalesef burada bize bir cezai durum işlemenin yanı sıra adsense hesabına da kabul etmiyor. İçeriklerinizin özgün olması öyle havalarda uçan 300-500 kelime olmasından iyidir. Bunu kendim denedim ve aynen böylelikle faydasını görmüş oldum.

Resimler Stock’tan Olsun: Telif hakkı olmayan görseller kullanmak aslında seo açısından da artı bir özelliktir. bir çok resimden onlarca hit alan siteler bulunmaktadır. Yeter ki görselleri nasıl kullanmayı ve optimize etmeyi bilelim. Bizim konumuz ise dediğim gibi kesinlikle sitelerimize telif hakkı olan resimler koymuyoruz.

Hakkımızda Sayfası oluşturmak: Google verdiğiniz hizmetlerle ilgili bilgi vermenizi isteyen oluşumları sever. Bu işinizi ne kadar ciddiye aldığınızın da aslında bir göstergesidir. Örnek olarak bir kaç Hakkımızda sayfası bakabilirsiniz. Bu sayfanızın içerisinde küçük birde iletişim linki veya formu koymayı unutmayın.

Size ulaşabilmelerini Sağlayın: İletişim sayfası kurarak size ulaşabilmelerini  sağlayın. Kriterler arasında bu gerçekten olmazsa olmazlardan. Adsense onaylatabilmek için iletişim sayfanızın aynı zaman da ulaşılabilir olması gerekmektedir. Gösteriş icabı olması gerekmez gerçekten yapın ki ileri zaman da daha farklı şekilde sizlere yardımı olabilir.

Gizlilik Politikası Olmazsa Olmazımız: Bu sayfamız da nelere dikkat edilmeli, neler yapılmalı ya da yapılmamalı gibi bir çok soruya yanıt vermelisiniz. Örnek olarak Gizlilik Politikaları sayfamıza bakabilirsiniz.

 

Google Adsense Hesabı Silme

Öncelikle kendi hesabınızı kapatmak istediğinizi ya da yönetici olduğunuz hesabı kapatacağınızı varsayarak bu yöntemi anlatmak isterim. Google adsense hesabı kapatmak için yönetici olarak adsense girdiğinizi sayıyorum. Önemli uyarı “Ödeme Eşiği”den aşağıda ise hesabınız ödemeyi alamazsınız ve bundan yüksek ise kesinlikle 90 gün sonra ödeme alabileceksiniz.

Önemli not: Eğer sadece geçici süre ile adsense hesabını kapatacaksanız sitenizden reklamları silmeniz yeterli olacaktır.

Şimdi nasıl kapatacağınızı ilerleyerek gösterelim.

Adsense hesabınıza giriş yapın
Solda bulunana “Hesap” tıklayın,
Açılan pencerede Hesabı kapat linkine tıklayın,
Ödeme eşiği yapıldıktan sonra hesabı kapatma linki e-posta adresinize gönderilecektir.
Gönderilen e-posta da ki kapatma linkine tıkladıktan sonra google adsense hesabı silme işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Not: Eğer yine Adsense hesabı açmak istiyorsanız farklı e-posta adresleri ile tekrardan açabilirsiniz.

 

Anlamadığınız yerler var ise lütfen sorun cevaplamaktan kaçınmayacağımızı bilmenizi isterim.

 

Sitemizde ki diğer yazımız Uzlaştırmacılık Eğitimi Nedir? okumanızı Tavsiye Ederiz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. hocam herşey iyi de reklamı yazı üstüne almışsın bilgine edit: https://www.google.com/adsense/start linkine tıklayın, karşınıza………. bu yazıdan öncesi gözükmüyor (siteyi kopyaladım anca okudum Allahtan reklamın altını kopyalayabiliyoruz :d

    1. Malesef google kendi reklamından kaynaklanıyor 🙁 En yakın zamanda düzeltilecek Teşekkür ederim bu arada uyarınız için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu