Google

Google Ads Reklam Türleri Nelerdir?

Google Adsense, ücretli reklam vermek isteyen kişiler tarafından en çok yanlış anlaşılan platformlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Birçok işletme sahibi ürünlerinin ve hizmetlerinin doğrudan tanıtımını gerçekleştirmek isteyecektir. Hal böyle olunca bu işletme sahipleri ürünlerini sosyal medya siteleri üzerinden sponsorlu yayınlarla tanıtma yoluna gitmektedir. Biz bugün sizlere Google Ads Reklam Türleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Oldukça geniş kapsamlı reklam araçlarını ayağınıza kadar getiren Google sayesinde siz de reklam yayınlama hakkına sahipsiniz. Google Ads üzerinden reklam yayınlamayı siz de ister misiniz? Google Ads karmaşık bir ara yüze sahip olduğu için zorlayıcı bir öğrenme eğrisine sahip olarak karşımıza çıkar. Eğer sizde konuyla alakalı bilgi sahibi olmak istiyorsanız okumaya devam edebilirsiniz.

Google Ads pek çok ücretli reklam platformuyla aynı özelliğe sahip olarak karşımıza çıkıyor. Düşük miktarda esnek bütçelerle, tıklama başına ödemelerle, istediğiniz zaman harcamaları açma, kampanya performansı hakkında hızlı bildirim alma, kampanyalar sayesinde de bir çok gelir elde etme imkanına sahiptir. Aşağıda olan yöntemlerle yeni yeni reklamlar vererek siz de ürününüzün pazarlamasını en iyi şekilde yapabilir ve daha çok gelir elde edebilirsiniz.

google ads reklam türleri

Google Ads Reklam Türleri farklı özelliklere sahiptir. Bu reklam türleri ile siz de ürününüzün tanıtımını iyi yapabileceksiniz. En iyi şekilde ürününüzü tüketicilere ulaştırmak için siz de reklam verebilirsiniz. İşte, reklam türleri:

Arama Reklamları

Genellikle sosyal medyadan farklı olarak arama motorlarında belirli başlı amaçları göz önünde bulundurularak arama reklamları kullanılır. Bu amaç yanıt aramak ve sorunlara çözüm bulmak şeklinde açıklanabilir. Aslında bu arama reklamları Google’ı çeşitli işletmeler için güçlü bir pazarlama kanalı haline getirmek için çaba gösterirler. Bir sorgunun ortalama aylık arama hacmine ve tıklama başına ödeyeceğiniz tahmini maliyete ve diğer verilere dayanarak Google’da reklam verme durumunuzu gözden geçirebilirsiniz. Google’da reklam verme durumunuzu gözden geçirebilirsiniz. Kendi ürünlerinizi ve hizmetlerinizi doğrudan belirli bir sorgunun arama sonuçlarında tanıtan ve hatta hedeflediği coğrafi alanlarda daraltılmış arama ağı reklamları yayınlayabilirsiniz.

Google Görüntülü Reklam Ağı

Google Görüntülü Reklam Ağı üzerinden kendi ürün ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilere tanıtabilirsiniz. Görüntülü reklamcılık ile siz de Google’ın kolayca kullanıma sunacağı diğer verilere dayanarak Google’da reklam verme durumunuzu gözden geçirebilirsiniz. Google’da reklam vererek ürünlerinizi ve hizmetlerinizi doğrudan belirli bir sorgunun arama sonuçlarında tanıtan ve hatta hedeflemeleri belirli bir coğrafya alandaki kullanıcılara kadar daraltan arama ağı reklamları yayınlayabilirsiniz. Birçok reklam veren görüntülü reklamcılık Facebook üzerinden yapılmaktadır. Google Görüntülü Reklam Ağı dünya genelinde tüm internet kullanıcılarının %90’ına ulaşmaktadır. Bu durum da 2 milyondan fazla sitede 650 binden fazla uygulamada reklam alanı anlamına gelir.

Youtube Reklamları

Google Ads platformu aynı zamanda Google’ın sahip olduğu Youtube uygulaması üzerinden reklam vermenize olanak sağlıyor. Teknik anlamda Youtube, Google Görüntülü Reklam Ağına bağlı bir sitedir. Fakat kendi başına değerlendirildiği zaman Google ve Facebook’tan sonra en çok ziyaret edilen üçüncü site olarak karşımıza çıkmaktadır. Bildiğiniz gibi kullanıcılar bir günde milyardan fazla saatte Youtube videosu izlemektedir. Bu durum da potansiyel müşterilere ulaşmak için eşsiz bir fırsat anlamına gelir. Youtube videoları oynatılırken video arasında çıkan reklamlardan sizde reklam vererek hem gelirinizi artırabilir hem de ürününüzün daha kolay pazarlanmasını sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için Google Ads üzerinden reklam vermeye başlamanız gerekmektedir.

Google Ads üzerinde verdiğiniz her reklamın elbette size bir maliyeti olacaktır. Size olan maliyeti ödedikten sonra reklamınız tıklandıktan sonra siz de gelir elde edeceksiniz. Yani siz ne kadar Google’ya para öderseniz ödeyin Google size daha fazlasını kazandıracaktır. Google üzerinden para kazanmak için öncelikle kendinize ait olan bir ürününüz olması gerekmektedir. Reklamını yapacak ürününüz yoksa eğer boş yere Google’ya para kaptırmamanızı tavsiye ederiz. Kendi ürününüzü hem Google üzerinden hem belli başlı sitelerden hem de Youtube üzerinden reklamını yaparak ürününüzün daha fazla satılmasını sağlayacağınız gibi aynı zamanda daha fazla gelir elde etme imkanına sahip olacaksınız. Sizin reklamınıza ne kadar çok tıklanırsa siz o kadar çok kazanacaksınız.

Ücretli pazarlama olarak karşımıza çıkan Google Ads üzerinden reklam verebilmek için öncelikle kendinize ait bir Google hesabınız olması gerekir. Google Ads sitesine kendi Google hesabınız ve şifrenizle giriş yaparak siz de hemen reklam vermeye başlayabilir ve daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Hiç satılmayacak bir ürünü kolayca satmak için Google üzerinden o ürünle ilgili reklam vermeniz gerekiyor. Gereken reklamı verdiğinizde siz de ürününüzün kolay bir şekilde satıldığına şahit olacaksınız. Elbette ortaya çıkardığınız ürün bir günde satılmayacak. Fakat ürünlerin reklamını iyi yaparsanız bir ayda hatta bir haftada ürününüze ait stok sınırı yaşayabilirsiniz. Eğer kısa sürede çok gelir elde etmek istiyorsanız Google Ads tam size göre!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu