Oyun

Fortnite Apple Cihazlara Geri Dönüyor!

Fortnite, Apple cihazlara geri getirebilir haberi oyun dünyasında heyecan yarattı. Silikon Vadisi’ndeki yeni gelişme, Fortnite’ın iPhone’a geri getirebileceği beklentilerini yükseltti.

Fortnite, aylar sonra iPhone’a geri dönüyor gibi gözüküyor. Oyun hizmeti GeForce Now, iOS cihazları Safari üzerinden desteklemeye başladı, bu gelişme Fortnite’ı Apple cihazlara geri getirebilir.

Popüler online oyun Fortnite, tarayıcıda çalışan oyun uygulaması sayesinde Apple’ın ücretlendirme anlaşmazlığı yüzünden koyduğu yasağı son gelişmeler sayesinde atlayabilir.

Fortnite, App Store’dan 13 Ağustos’ta Kaldırılmıştı

Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games, gelirini Apple’la paylaşmaktan kaçınmasını sağlamayı başaran bir güncelleme yayımlamış, bunun sonrasında oyun 13 Ağustos’ta App Store’dan kaldırılmıştı. Şirketlerin hukuk mücadelesi ise devam ediyor.

Öte yandan Silikon Vadisi’nin teknoloji şirketlerinden Nvidia, GEForce Now isimli oyun hizmetinin, Apple’ın Safari tarayıcısında çalışan bir sürümünü geliştirdi. İşte bu gelişme, Fortnite’ın Apple kullanıcılarına yeniden ulaşmasını sağlayabilir. Techplore’un yaptığı bir habere göre Nvidia, kısa zaman içinde platformunda Fortnite’a da yer verebilir. Ancak oyunun Apple cihazlarını kapsama sokmaması hala mümkün.

Fortnite Apple Bilgisayarlarda da Oynanabiliyor

Nvidia, Fortnite’a Apple’ın mobil cihazları üzerinden erişilip erişilmeyeceğine dair bilgi vermekten kaçınıyor. Ancak oyun, halihazırda Nvidia sistemiApple’ın dizüstü bilgisayarları üzerinden oynanabiliyor.

Apple görüş almak için yapılan çağrıya henüz yanıt vermezken Epic Games de açıklama yapmayı reddediyor.

Epic Games ve Apple mücadelesinin temelinde Apple’ın tekelci bir yaklaşım olarak addedilen (App Store’daki) % 30’luk gelir kesintisi yatıyor. İhtilafı çözecek davanın da gelecek yıla kadar tamamlanması beklenmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu